EnglishRSS دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۶ سه شنبه ۶ تير
دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
 
width=6
شاخص سلامت دهان و دندان در چهارمحال و بختياري نسبت به نرم جهاني و كشوري بالا است شاخص سلامت دهان و دندان در چهارمحال و بختياري نسبت به نرم جهاني و كشوري بالا است
وب دا؛ معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي و رئيس مركز بهداشت استان چهارمحال و بختياري گفت: شاخص سلامت دهان و دندان (DMF) در چهارمحال و بختياري نسبت به نرم جهاني و كشوري بالا است
به گزارش وب دا؛ دكتر عبدالمجيد فدايي در برنامه رادويي "مردم و مسئولين" از شبكه استاني صداي جهانبين در خصوص وضعيت بهداشت دهان و دندان افزود: وضعيت شاخص سلامت دهان و دندان (DMF) كه شامل تعداد دندان‌هاي پوسيده، كشيده شده و پرشده است در استان نامطلوب است.
به گفته وي، اين شاخص در كودكان 6 ساله ‌28 /3 و براي كودكان 12 ساله 63/5 و در افراد 44-35 نيز 13 مي باشد كه نشان دهنده تعداد دندان¬هاي پوسيده،‌ كشيده شده و پر شده در اين گروه هاي سني است.
دكتر فدايي تصريح كرد: در راستاي بهبود وضعيت فعلي، برنامه هايي براي تمامي گروه هاي هدف به ويژه گروه دانش آموزان، مادران باردار و زنان شيرده پيش بيني و به اجرا گذاشته شده است.
به گفته وي، در حال حاضر65 مركز بهداشتي و درماني روستايي، شهري و شهري و روستايي در سطح استان مجهز به يونيت دندانپزشكي شده اند و قريب به 25 دندانپزشك در اين مراكز مشغول به خدمت هستند.
وي، تعداد دندانپزشكان شاغل در مراكز تابعه دانشگاه علوم پزشكي استان را 49 نفر اعلام كرد و افزود: همچنان سياست¬هاي تشويقي براي جذب دندانپزشك در مراكز در حال اجراست.
رئيس مركز بهداشت استان چهارمحال و بختياري گفت: به منظور جلوگيري از پوسيدگي دندان دانش آموزان در سطح مدارس استان 94 هزار مورد خدمات وارنيش فلورايد انجام و با ارائه آموزش¬هاي لازم ترميم دندان¬ها در اولويت قرار گرفته است.
دكتر فدايي با اشاره به افزايش رضايت مردم استان نسبت به ارتقاء و گسترش خدمات دندانپزشكي افزود: هم اكنون خدمات دندانپزشكي در مناطقي ارائه مي شود كه حدود 30 سال از ارائه اين خدمات محروم بوده اند.
وي، با اشاره به وضعيت معيشتي مردم و ناتواني بخش عمده اي از آنها براي تامين هزينه هاي سنگين دندانپزشكي افزود: در قالب برنامه دندانپزشك خانواده خدمات دندانپزشكي شامل: ترميم، پر كردن و جرم گيري و فيشور سيلانت بصورت رايگان براي كودكان زير 6 سال، 6 تا 14 سال ، مادران باردار و زنان شيرده داراي دفترچه بيمه روستايي انجام مي شود.
دكتر فدايي در پايان خاطر نشان كرد: براي بالا بردن شاخص سلامت در حوزه‌هاي مختلف پزشكي، بايد اصل پيشگيري در سياست‌هاي كلان، مورد توجه جدي قرار گيرد.
تاریخ درج خبر: 1396/01/31 منبع:
نام نویسنده:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
borderborder
بازدیدکنندگان امروز 1466 تعداد بازدیدکنندگان دیروز 2072 کل بازدیدکنندگان 9636343 کاربران بر خط 9 کاربران لاگین بر خط 0
border/border/
« اقتصاد مقاومتی ، تولید_اشتغال »
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
کلیه حقوق این سایت متعلق به

دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد

می باشد.
Powered by DorsaPortal