مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل
۱۳۹۸/۹/۲۳
1398/07/18
انجام عمل جراحي ويپل براي اولين بار در چهارمحال و بختياري
وبدا؛ متخصص جراحي عمومي و فوق تخصص جراحي لاپاروسكوپي در دانشگاه علوم پزشكي شهركرد گفت: براي اولين بار يك عمل جراحي بسيار بزرگ كه به جرأت مي‌توان مدعي شد بزرگ‌ترين و پيچيده‌ترين عمل جراحي خصوصا در جراحي عمومي شكم است در بيمارستان آيت‌الله كاشاني شهركرد انجام گرفت.
به گزارش وبدا؛ دكتر كريمي گفت: براي اولين بار يك عمل جراحي بسيار بزرگ كه به جرأت مي‌توان مدعي شد بزرگ‌ترين و پيچيده‌ترين عمل جراحي خصوصا در جراحي عمومي شكم است در بيمارستان آيت‌الله كاشاني شهركرد انجام گرفت.
متخصص جراحي عمومي و فوق تخصص جراحي لاپاروسكوپي در دانشگاه علوم پزشكي شهركرد با اشاره به نام اين عمل جراحي با عنوان ويپل افزود: عمل جراحي در يك بيمار مبتلا به كانسر سر پانكراس كه خانمي 54 ساله بود انجام گرفت.
وي ادامه داد: پيش از اين عمل جراحي ويپل را بر روي چند كيس ديگر در مراكز بزرگ‌تر فوق تخصصي در تهران و به روش لاپاروسكوپيك انجام داده‌ام و اميدوارم كه در آينده‌ايي نه چندان دور در دانشگاه علوم پزشكي شهركرد نيز اين عمل جراحي به روش لاپاروسكوپيك انجام شود.
كريمي خاطرنشان كرد: عمل جراحي ويپل قبلا در مراكز بزرگ و مادر جراحي كشور قابل انجام بود ولي مي‌توان اميدوار بود كه از اين به بعد اين عمل جراحي با كيفيت و شرايطي خوب و قابل قبول در استان چهارمحال و بختياري و دانشگاه علوم پزشكي شهركرد انجام شود.
متخصص جراحي عمومي و فوق تخصص جراحي لاپاروسكوپي در دانشگاه علوم پزشكي شهركرد عنوان كرد: مي‌توان بشارت داد كه بعد از اين بيماراني كه در چهارمحال و بختياري نيازمند عمل جراحي ويپل هستند در همين استان و در دانشگاه علوم پزشكي شهركرد درمان شوند و نياز به ارجاع اين بيماران به مراكز بزرگ‌تر نباشد.
تعداد بازدید:
273
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:11
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس:شهركرد، بلوار كاشاني، ستاد مركزي دانشگاه
كدپستي:8815713471 تلفن : 33334497- 038
info@skums.ac.ir
تاریخ بروز رسانی 1398/09/23
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal