حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۸/۱۲/۸
13880229
همایش مشاوره ازدواج دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد برگزار شد .

کارشناس امورازدواج جوانان و محقق دانشگاه گفت : رابطه کنترل نشده دختر وپسر و پیامد های آن از بزرگ ترین مشکلات جامعه و خانواده هاست.

دکتر حبشی درنشست با دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با موضوع روابط دختر و پسر افزود : روابط دختر و پسر را می توان از دیدگاه های مختلف از جمله از دیدگاه  اسلام ، اجتماع ، فرهنگ ، امنیتی - قضایی و از نگاه روان شناختی مورد بررسی قرارمی گیرد.

 وی با بررسی روابط دخترو پسر از نگاه اسلام تصریح کرد : دراسلام حریم هایی برای کنترل روابط دختر و پسر به روابط سالم و شرعی وجود دارد که این حریم یا فقط منوط به اجازه خداوند متعال است یا محدود به اجازه هم خدا و هم انسان.

 دکتر حبشی با بیان اینکه ارتباط ناسالم دختر و پسردرجامعه پیامد های ناگواری برجا می گذارد خاطرنشان کرد : مهم ترین نگرانی افراد قبل از ازدواج اطمینان از سلامت فردی و اجتماعی طرف مقابل و بقای ازدواج صورت گرفته است.

 کارشناس امورازدواج جوانان با طرح این پرسش که چرا رابطه دختر و پسر شکل می گیرد و چه پیامد هایی به دنبال دارد ؟ افزود : تامین غرایز جنسی ، تامین عواطف ، ازدواج و نقش پشتیبانی از عمده ترین عوامل رابطه دوجنس مخالف با یکدیگر است.

 دکتر حبشی در خصوص تامین میل جنسی و پیامدهای ناشی از آن گفت : میل جنسی از دوره ی نوجوانی و از سنین 13-15 در پسران و 12-14 در دختران بوجود می آید که برای تامین این میل می توان از راههای شرعی و سالمی چون ازدواج و در شرایطی ازدواج موقت استفاده کرد.

 وی افزود : با توسل به راه های ناسالم برای تامین امیال جنسی ، این میل تشدید شده و اثرات ناگواری در زندگی فرد برجای گذاشته و آرامشی که از تامین این نیاز برای بشر حاصل می شود به اضطراب و درگیری تبدیل میشود.

دکتر حبشی از دلایل دیگر ارتباط افراد با جنس مخالف را تامین عاطفی دانست وگفت : ارتباط افراد با این انگیزه بیشتر در نوجوانان دوره دبیرستان بروز می کند و اثراتی ناگوارتر از برقراری رابطه با انگیزه ی جنسی دارد چرا که ما شاهد ریشه گرفتن عواطف در افراد هستیم  و اگرچه افراد اذعان دارند که هدف انها برقراری رابطه جنسی نیست ولی داده های جنسی گروه عاطفی بیشتر از گروه غریزه است در واقع دختر برای بقای عواطف از جنس خود مایه می گذارد.

 وی با بیان اینکه تشکیل خانواده و ازدواج ازسالم ترین عوامل برقراری رابطه بین دختر و پسر است گفت : امروزه ازدواج به چند صورت سنتی و ازدواج به سبک جدید که از اشنایی اولیه بین دختر و پسر اغاز میشود صورت می گیرد.

 کارشناس امورازدواج جوانان با زیر سوال بردن برخی ازدواج های سنتی گفت : ازدواج سنتی دارای ایرادات اساسی است اینکه دختر همیشه مضطرب است که آیا خواستگاری پیدا می شود یا نه ؟ این در حالی است که نظرات پدر و مادر در این نوع ازدواج خیلی دخالت داده شده و مسئله تحت الشعاع قرار می گیرد.

 دکترحبشی گروه پسرها را به دو دسته نجیب و نانجیب تقسیم کرد و گفت : جوانان نجیب یا منتظر عشق خود می مانند و به مادران خود رجوع می کنند یا اتفاقی مشتاق می شوند اما پسرهای نانجیب  به ولگردی عاطفی در دخترها می پردازند و مفلوک ترین دسته برای ازدواج هستند .

تعداد بازدید:
2
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس:شهركرد، بلوار كاشاني، ستاد مركزي دانشگاه
كدپستي:8815713471      تلفن:5-33330061-038
تاریخ بروز رسانی 1398/12/08
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal