حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۸/۱۱/۲۹
1391/06/12
به گزارش خبرنگار وب دا

به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي شهركرد: بنابر اعلام دفتر سلامت خانواده و جمعيت وزارت بهداشت، ‌درمان و آموزش پزشكي، خطر ابتلا به بيماري هاي قلبي عروقي در افرادي كه حداقل فعاليت بدني توصيه شده را انجام نمي دهند، ‌5/1 برابر افزايش مي يابد.

به گزارش خبرنگار وب دا، دفتر سلامت خانواده و جمعيت وزارت بهداشت، ‌درمان و آموزش پزشكي ورزش كردن را بهترين راه براي جلوگيري از استرس و فشارهاي روحي رواني عنوان كرد.

بنابراين گزارش، انجام فعاليت بدني منظم به شكل هاي مختلف بر اساس شرايط فيزيكي و سني فرد، اثر بسيار مثبتي در كاهش چربي خون، فشارخون، كاهش وزن و بهبود عملكرد سيستم قلب و عروق دارد.

اين گزارش مي افزايد، استفاده از پله به جاي آسانسور، پيمودن مسير منزل تا محل كار و يا حداقل قسمتي از مسير و پياده روي روزانه از راه هاي افزايش فعاليت بدني است.

بر اساس اين گزارش، قدرت انقباض و نظم ضربان قلب پس از مدتى ورزش كردن بهتر مى شود، گنجایش ریه ها بیشتر شده و در نتیجه اكسیژن بهتر و بیشترى به بدن مى رسد، همچنين هماهنگى بین اعصاب و مراكز عصبى ایجاد شده و كارهاى فكرى آسان تر مى شود.

گفتني است: با ورزش كردن حركت اندام هاى هاضمه تسریع شده و حركات دودى شكل معده كه موجب هضم غذا مى شود سریع تر و راحت تر صورت مى گیرد و افرادى كه فعالیت هاى جسمانى بیشترى دارند، كمتر از افراد كم حركت، به بیمارى سنگ كلیه و اختلالات مشابه به آن مبتلا مى شوند چون بسیارى از مواد زاید، از طریق غدد عرق در پوست بدن بیرون ریخته مى شود.

تعداد بازدید:
60
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس:شهركرد، بلوار كاشاني، ستاد مركزي دانشگاه
كدپستي:8815713471      تلفن:5-33330061-038
تاریخ بروز رسانی 1398/11/28
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal