حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۸/۱۲/۱
1391/06/15
رييس سازمان غذا و دارو:

حق فني داروخانه‌هاي بخش خصوصي در دولت تصويب شد و در آينده نزديك به اجرا درمي‌آيد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي شهركرد: رييس سازمان غذا و دارو ابهام در تعیین تعرفه های حق فنی داروخانه ها را تنها دغدغه و نگرانی داروسازان کشور دانست و گفت: يك سال اخير داروسازان ما با دغدغه تعرفه حق فني داروخانه‌ها روبرو بودند كه سال گذشته نيز با ابهام مواجه شد تلاش‌هاي بسياري در اين زمينه صورت پذيرفت تا اينكه تعرفه‌هاي حق فني داروخانه‌هاي بخش خصوصي امروز در دولت تصويب شد و در آينده نزديك به اجرا درمي‌آيد.

دكتر سيد احمد شيباني در مراسم بزرگداشت روز داروساز در ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد داروسازي را حلقه آخر زنجيره درمان توصیف کرد و افزود: امروز دارو به عنوان يك ابزار مهم و تاثيرگذار در سلامت جامعه مورد توجه قرار دارد بطوریکه در جامعه پزشکی نسبت به سایر گروهها بیشتر مورد اطمینان و محرم اسرار درمانی مردم قرار گرفته اند.

وی ادامه داد: می توان به جرات داروسازان را دسترس‌ترين اعضاي جامعه پزشكي دانست و لازم است از اين فرصت به منظور ارتقا اطمینان مردم استفاده کرد که این هدف تنها با تلاش و همت گسترده و ارائه خدمات كيفي‌تر ميسر مي‌شود.

دکتر شیبانی در ادامه با تاکید بر اهمیت جنبه تجاری و سود کالا اظهار کرد: اگر چه دارو از ابزارهای مهم درمان محسوب می شود اما می تواند در مباحث اقتصادی و تجاری نیز سود کلانی را به همراه داشته باشد.

رييس سازمان غذا و دارو همچنین داروسازي کشور را صنعت محور دانست و یادآور شد: خوشبختانه امروزه شرکت های داروسازی کشور وارد رقابت‌ با شركت‌هاي بزرگ داروسازي دنيا شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه دغدغه های تعرفه فنی داروسازان برطرف شد تصریح کرد: يك سال اخير داروسازان ما با دغدغه تعرفه حق فني داروخانه‌ها روبرو بودند كه سال گذشته نيز با ابهام مواجه شد. تلاش‌هاي بسياري در اين زمينه صورت پذيرفت تا اينكه تعرفه‌هاي حق فني داروخانه‌هاي بخش خصوصي در دولت تصويب شد و در آينده نزديك به اجرا درمي‌آيد.

 

تعداد بازدید:
21
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس:شهركرد، بلوار كاشاني، ستاد مركزي دانشگاه
كدپستي:8815713471      تلفن:5-33330061-038
تاریخ بروز رسانی 1398/12/01
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal