حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۸/۱۱/۲۹
1391/07/19
مدیر دفتر آب و خاک محیط زیست :

به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي شهركرد: مدیر دفتر آب و خاک سازمان حفاظت محیط زیست گفت: تمام بیمارستان های کشور تا پایان آذرماه امسال به سیستم امحای زباله ( اتوکلاو) مجهز می شوند.

فرهاد پورمحمد سخا افزود: 867 بیمارستان اعم از دولتی ، خصوصی و نظامی در سراسر کشور وجود دارد که از این تعداد 547 بیمارستان وابسته به دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور هستند .

وی خاطرنشان کرد :‌ زباله های بیمارستانی همواره یکی از دغدغه های اصلی در بخش پسماند بوده اند زیرا مخلوط شدن این زباله ها با پسماندهای عادی مشکلاتی را برای سلامت جامعه به همراه دارد از این رو بی خطر سازی پسماندهای بیمارستانی به تمامی بیمارستان های کشور ابلاغ شده است .

پورمحمد سخا ادامه داد: مسئولان بهداشت و درمان و همچنین مدیران کل محیط زیست استان ها با جدیت پی گیر موضوع امحای زباله های بیمارستانی هستند و امیدوارم که نصب دستگاه های مخصوص این کار در زمان تعیین شده به پایان برسد.

وی گفت: روزانه حدود 400 تن زباله بیمارستانی در کشور تولید می شود که نیاز به بی خطرسازی دارند که با نصب دستگاه اتوکلاو در بیمارستان ها مسئله بی خطر سازی پسماندها رفع می شود.

مدیر دفتر آب و خاک سازمان حفاظت محیط زیست افزود: تاکنون بیمارستان های اصفهان ، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی به این سیستم مجهز شده اند و بیمارستان های تهران هم تا حدودی به این دستگاه تجهیز شده اند.

به گفته وی مسئولان بیمارستان های استان های دیگر کشور نیز دستگاه ها را خریداری کرده اند و در حال نصب آنها هستند.

پورمحمد سخا خاطرنشان کرد که هر بیمارستانی مسوول نصب و راه اندازی این دستگاه در مجموعه خود است و با توجه به ضرورت نصب این دستگاه ها و نظارتی که از سوی کارشناسان سازمان محیط زیست انجام می شود، امیدوارم که مسئولان بیمارستان ها به این مسئله توجه و بیمارستان ها را تا پایان فصل پاییز به این دستگاه ها مجهز کنند.

تعداد بازدید:
50
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس:شهركرد، بلوار كاشاني، ستاد مركزي دانشگاه
كدپستي:8815713471      تلفن:5-33330061-038
تاریخ بروز رسانی 1398/11/28
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal