حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۸/۱۲/۹
1391/07/22
معاون فني مركز بهداشت چهارمحال و بختياري:

به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي شهركرد: معاون فنی مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری گفت: تا کمتر از چهار دهه آینده جمعیت پیر ایران به حدود 25 درصد جمعیت کشور خواهد رسید.

دکترعلیضامن صالحیفرد اظهار داشت: جمعیت دنیا به سرعت در حال سالخورده شدن است و این روند در کشور های در حال توسعه نیز با شتاب در حال پیشروی است، در کشور ما نیز همین شرایط و وضعیت حاکم است.

 وی افزود: قاره اروپا مسنترین قاره در جهان است و کشورهای ایتالیا، آلمان و ژاپن از جمله پیرترین کشورهای جهان به شمار میروند.

 معاون فنی مرکز بهداشت استان چهارمحال و بختیاری ادامه داد: بر اساس آمار جمعیتی سال 90، هشت درصد جمعیت کشورمان را افراد مسن تشکیل میدهد .

 به گفته دکترصالحی‌فرد تا کمتر از چهار دهه آینده جمعیت پیر ایران به 25 درصد جمعیت کشور خواهد رسید.

 معاون فنی مرکز بهداشت استان چهارمحال و بختیاری آهنگ پرشتاب کاهش باروری در دو دهه اخیر را از جمله مهمترین عوامل پیر شدن کشور دانست و گفت: در سالهای اخیر افزایش طول عمر جمعیت و کاهش مرگ و میر نوزادان، کشور را به سمت مسنسالی حرکت میدهد.

بر اساس اين گزارش، استان چهارمحال و بختياري با جمعيتي بالغ بر 895 هزار و 263نفر و نرخ رشد حدود1/4 درصد داراي 15 خانه سالمند فعال مي باشد که به یک هزار و 70 سالمند در اين مراكز خدمات دريافت مي نمايند. همچنین 128 سالمند در سه مرکز شبانه‏روزی استان نگهداری مي شوند.

تعداد بازدید:
92
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس:شهركرد، بلوار كاشاني، ستاد مركزي دانشگاه
كدپستي:8815713471      تلفن:5-33330061-038
تاریخ بروز رسانی 1398/12/09
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal