حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۸/۱۲/۹
1391/10/16
نماینده بروجن در مجلس شورای اسلامی بر تشکیل مجمع خیرین سلامت شهرستان تاکید کرد
 

امیرعباس سلطانی در دیدار با کارکنان مرکز بهداشت شهرستان بروجن، اظهار داشت: موضوع سلامت حوزه گسترده ای شامل بهداشت، درمان، پیشگیری و آموزش است که با وجود اقدامات فراوان انجام شده در شهرستان، مسیر طولانی تا نقطه مطلوب وجود دارد.

وی افزود: سلامت یک موضوع اساسی در کشور است که اگر به بخش فردی نگاه کنیم، موجب رشد و بالندگی فرد می شود و در حوزه اجتماعی نیز اگر جامعه از سلامت برخوردار نباشد، تضمینی برای رشد و سلامت آن وجود ندارد.

نماینده بروجن در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شاخص های بهداشتی، امکانات و شرایط فعلی خدمت رسانی در زمینه های سلامت و درمان در این شهرستان پاسخگوی نیازهای به حق مردمی نیست.

وی تصریح کرد: خیران سلامت، بازوی کمکی مسوولان استانی در تحقق اهداف سلامت و در زمان حاضر نیز تنها راهکار برای رفع مشکلات فعلی تامین تجهیزات و امکانات اولیه مورد نیاز بخش سلامت و درمان هستند.

سلطانی اظهار داشت: فعال کردن مجمع خیرین سلامت این شهرستان برای بهره‌گیری از توانمندی های مادی و معنوی نیکوکاران با هدف مشارکت گسترده مردم در تامین نیازهای بهداشتی و درمان و آموزش پزشکی ضروری است.

سرپرست شبکه بهداشت شهرستان بروجن نیز در این دیدار، کمبود پزشک عمومی، کمبود دارو، فرسوده بودن و تجهیز نبودن داورخانه ها، مراکز بهداشتی شهری و روستایی را از مهم ترین مشکلات شبکه بهداشت این شهرستان عنوان کرد.

مرضیه خلیل زاده افزود: هم اکنون در بخش سلامت و درمان شهرستان علاوه بر نیاز به ارتقاء امکانات و زیرساخت های موجود، در بخش نیروی انسانی نیز باید به افزایش پرسنل وبهبود و ارتقاء آموزش های افراد نیز توجه ویژه ای شود.

وی افزود: هم اکنون چهار پایگاه امداد جاده ای و دو پایگاه ثابت شهری با هفت آمبولانس در شهرستان وجود دارد که پاسخگوی نیاز مردم نیست.

مرکز شهرستان بروجن در فاصله 62 کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

تعداد بازدید:
119
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس:شهركرد، بلوار كاشاني، ستاد مركزي دانشگاه
كدپستي:8815713471      تلفن:5-33330061-038
تاریخ بروز رسانی 1398/12/09
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal