معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۸/۴/۲۵
13890408
جلسه مشترک معاونت محترم درمان وزارت بهداشت-درمان وآموزش پزشکی با روسای بیمارستانهای استان چهارمحال وبختیاری در محل معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی استان برگزار شد.

جلسه مشترک معاونت محترم درمان وزارت بهداشت-درمان وآموزش پزشکی با روسای بیمارستانهای استان چهارمحال وبختیاری در محل معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی استان برگزار شد.

 

در این جلسه که در بیست ششم خرداد ماه سال جاری در محل دفتر معاونت درمان دانشگاه برگزار شدمدیر درمان و روسای بیمارستانهای استان به بیان نقاط قوت و نقاط ضعف و نیازمندیهای بیمارستانهای خود پرداختند.

در ابتدای این جلسه آقای دکتر ملک پور مدیر درمان در خصوص وضعیت کلی بیمارستانهای استان –در صد اشغال تخت بیمارستانها وتعداد مراجعین و نیازمندیهای آنان توضیحاتی را ارایه دادند. ایشان در سخنان خودبه مهمترین نیازمندیهای استان از قبیل : کمبود وعدم ماندگاری نیروهای متخصص در استان-واقعی نبودن تعرفه های پزشکی-اختلاف فاحش در تعرفه های بخش خصوصی و دولتی-تاخیر در اعلام تعرفه های دولتی در سال جاری –یکطرفه بودن قراردادهای سازمانهای بیمه گر،عدم وجود سیستم HIS  در بیمارستانهای استان ،اشاره نمودند و وجود موقعیت مناسب استان از نظر جغرافیایی و گردشگری و کوچک بودن استان از نظر دسترسی به خدمات و امکانات تشخیصی ،وجود تجهیزات تشخیصی در استان مانند آنژیوگرافی،سی تی اسکن،ام آر ای،سنگ شکن را از نقاط قوت بیمارستانهای استان برشمردند.

 

در ادامه دکتر امامی رضوی معاون محترم وزیر بهداشت ضمن خسته نباشید بهروسا ی بیمارستانها وکادر درمانی نهال سلامت در استان را نسبت به سالهای گذشته در حال رشد ونمو دانست و با ذکر یاد امام راحل (ره)واشاره به تحولاتی که در کشور پس از انقلاب اسلامی شد این تحولات را چشمگیر و بی سابقه دانست و گفت انقلاب اسلامی باعث ایجاد خود باوری در ملت ایران گرددید.

ایشان در ادامه هدف از تاسیس بیمارستان را اشتغال زایی و دادن حقوق ومزایا به پرسنل ندانست وگفت: آنچه که باید هدف باشد ارایه خدمت به مردم و افزایش بهره وری است.

وی گفت :ارایه یک خدمت خوب ومناسب همراه با رضایت مندی مراجعین باید از اهداف کار در بیمارستانها باشد که این امر مستلزم آموزش است.

ایشان بیان داشت امروزه اداره کردن بیمارستانها یک علم است که باید آن را یاد گرفت وافرادی راس این کار قرار گیرند که آموزش لازم را در این زمینه دیده باشند.وی در خصوص بحث استاندارد سازی خدمات قابل ارایه به مردم گفت:در حال حاضر حدود 100 تیم کارشناسی در رشته های مختلف در حال استاندارد سازی این خدمات هستند.

وی با اشاره به بحث حاکمیت بالینی واهمیت آن این امر را برای بیمارستانهای استان ضروری ولازم دانست ودر جهت برگزاری کارگاههای در این خصوص در استان اعلام آمادگی نمود.ایشان در خصوص عدم ماندگاری متخصصان در استان گفت:باید راههای ماندگاری نیروهای متخصص در استان را شناسایی نمود تا ضریب ماندگاری این عزیزان در استان افزایش یابد.

ایشان در خصوص تعرفه گذاری خدمات پرستاری گفت: تلاش میکنیم تا فاصله درآمدی بین پزشکان وپرستاران کاهش یابد اما این امر باید با دقت ونگاه به نتیجه انجام گردد.

دکتر امامی رضوی با بیان اینکه در حال حاضر بیمارستانهای استان از وضعیت نسبتا خوبی بهره مند میباشند گفت :باید از تهدید ها وفرصت های موجود در استان به نحو درست استفاده نمود و کاری کنیم که تمام بیماران در استان جذب گردند و از خدمات با کیفیت بهره مند گردند.

ایشان امکانات خوب طبیعی وجاذبه های گردشگری در استان ،وتجهیزات موجود در بیمارستانهای استان را یک نقطه مثبت برای استان دانست وگفت :روسای بیمارستانها باید با خلاقیت و نوآوری از این فرصت ها استفاده نمایند.

تعداد بازدید:
1
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس : شهركرد ، گودال چشمه ، بيست متري سوم- جنب مسجد علي بن ابيطالب - ساختمان معاونت درمان 
 كد پستي : 8815783657
تلفن : 33334652- 038         دور نگار : 33338196- 038
صندوق پستي : darman@skums.ac.ir
 
 
تاریخ بروز رسانی 1398/04/25
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal