معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۸/۴/۲۸
13890531
اولين جلسه كميته ارتقاء خدمات اورژانس هاي بيمارستاني

اولين جلسه كميته ارتقاء خدمات اورژانس هاي بيمارستاني بيستم مرداد ماه سالجاري با حضور رياست محترم دانشگاه – معاونت محترم درمان و رؤساي محترم بيمارستانهاي استان در محل دفتر رياست دانشگاه تشكيل شد.

در ابتداي اين جلسه معاونت درمان در خصوص طرح تحليلي وضعيت بخش هاي اورژانس در بيمارستانهاي كشور و پيشنهاد مداخلات توضيحاتي را ارائه فرمودند و سپس رؤساي بيمارستانها در خصوص ارتقاء وضعيت اورژانس ها و مشكلات موجود گزارشي را بيان نمودند. و به مهمترين مشكلات موجود از قبيل :

- كمبود فضاي فيزيكي – كمبود پزشك عمومي و متخصص- نيازهاي آموزشي پرسنل- كمبود تجهيزات- مشكلات اعزام بيماران اورژانس و ... اشاره نمودند در ارائه معاون درمان دانشگاه بيان داشت :

با توجه به اينكه همگي بر مشكلات اورژانس ها واقف هستيم اما بايستي در حد توان نسبت به اصلاح فرآيندها و ساختارهاي موجود اقدام نمائيد.

وي بيان كرد :

بايد ساماندهي و هدايت نيروهاي كارآمد انجام گردد و با تأكيد بر مشاركت همه نيروها و متخصصان دانشگاه و رضايت مندي پرسنل اقداماتي انجام گردد تا فرآيندهاي جاري در صورت ضرورت اصلاح و رضايت مراجعين فراهم گردد.

رياست محترم دانشگاه در ادامه جلسه با اشاره به اينكه مشكل كمبود پزشك عمومي و متخصص در بيمارستانها يكي از اصلي ترين مشكلات دانشگاه است گفت    بايد اين باشد كه عليرغم مشكلات موجود بتوانيم خدمات شايسته اي به مراجعين ارائه دهيم دكتر ايماني با اشاره به اينكه برخورد صحيح با مراجعين مهمترين عامل در افزايش رضايت مندي مردم است گفت بيش از پنجاه درصد مشكلات ما در خصوص برخورد با بيماران است كه بايد اين روند اصلاح گردد.

لازم بذكر است با توجه به اينكه عدالت محوري از جمله اصول اوليه برنامه ها و سياست هاي دولت خدمتگزار بوده در اين راستا بحث ارتقاء خدمات اورژانس هاي بيمارستاني بعنوان يكي از دو اولويت اصلي وزارت بهداشت مطرح و در نظر بوده و به همين منظور به كليه دانشگاههاي علوم پزشكي كشور تأكيد گرديده تا در برنامه هاي اجرائي خود عنايت ويژه اي به اورژانس ها داشته و كميته هاي راهبري ارتقاء خدمات اورژانس هاي بيمارستاني را در سطح دانشگاهها فعال نمايند./م/27/5


تعداد بازدید:
0
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس : شهركرد ، گودال چشمه ، بيست متري سوم- جنب مسجد علي بن ابيطالب - ساختمان معاونت درمان 
 كد پستي : 8815783657
تلفن : 33334652- 038         دور نگار : 33338196- 038
صندوق پستي : darman@skums.ac.ir
 
 
تاریخ بروز رسانی 1398/04/27
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal