معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۸/۵/۲۷
13890817
برنامه عملیاتی اورژانس بیمارستانها ی استان بر اساس مبانی حاکمیت بالینی تنظیم و اجرا خواهد شد.

برنامه عملیاتی اورژانس بیمارستانها ی استان بر اساس مبانی حاکمیت بالینی تنظیم و اجرا خواهد شد.

هفدهم آبانماه سال جاری مدیران- مسئولان دفاتر پرستاری-کارشناسان امور بیمارستان و سوپروایزران  اموزشی و مسئولین اورژانس بیمارستانهای استان در محل سالن همایشهای معاونت درمان گرد هم آمدند تا در خصوص مشکلات اورژانس های بیمارستانها  وتدوین برنامه عملیاتی ارتقاء اورژانس ها بر اساس مبانی حاکمیت بالینی بحث و تبادل نظر نمایند.

در ابتدای این جلسه گزارش بیمارستانهای استان در خصوص مشکلات بخش های اورژانس  شامل کمبود فضای فیزیکی-کمبود تجهیزات-کمبود پرسنل –عدم آشنایی پرسنل با مهارتهای  ارتباطی-و...مطرح گردید.

خانم دکتر حسینی  مسئول دفتر تعالی خدمات بالینی در معاونت درمان در این جلسه با تاکید بر تدوین برنامه عملیاتی اورژانس ها بر اساس مبانی حاکمیت بالینی گفت: انتظار ما اجرایی شدن برنامه عملیاتی بیمارستانها،مطالعه مستمر مبانی حاکمیت بالینی

توسط عاملین  برنامه وبر طرف نمودن مشکلاتی است که در اورژانس ها اولویت دارند.

در ادامه دکتر بهمنی ،معاون درمان دانشگاه در خصوص اجرای مبانی حاکمیت بالینی از قبیل :مدیریت خطر-مدیریت کارکنان-ممیزی بالینی-استفاده از اطلاعات ومشارکت بیماران وکارکنان و.. بیان داشت:ابتدا اجراکنندگان این برنامه در بیمارستا نها باید بر موضوع حاکمیت بالینی اشراف کامل داشته باشند.وی با جدی بودن مبحث حاکمیت بالینی گفت:سیاست وزارت بهداشت آن است که ارتقاء کیفیت خدمات ما بر اساس مبانی حاکمیت بالینی باشد.

وی با بیان اهمیت مسئله آموزش  و یاد گیری پرسنل گفت:ما به مدیرانی نیاز داریم که رهبر باشند  تا بتوانیم با استفاده از ظرفیت  وتوانایی پرسنل خدمات خود را ارتقاء دهیم.ایشان از ارزیابی مدیران –مسئولین  بخش ها و واحد های پرستاری خبر داد وگفت معاونت درمان با این کار اجرای تعالی خدمات بالینی در بیمارستانها را رصد خواهد کرد.

معاون درمان دانشگاه گفت : همگی ما بر مشکلات موجود واقف هستیم ومسئولان بیمارستانها باید راه حلی برای رفع مشکلت بیابند.ایشان توانمندی مسئولان دفاتر پرستاری بیمارستانها را خواستار شد و اظهار امیدواری کرد که با توانمندی مسئولان که در امر رهبری و برنامه ریزی توانمند باشند بتوانیم  مشکلات بیمارستانها و پرسنل را برطرف نماییم.

در ادامه مسول دفتر تعالی خدمات بالینی معاونت درمان از مسئولان بیمارستانی خواست تا فعالیت های خود را در خصوص  رسیدگی به شکایات،تحلیل وقایع مهم وگزارش دهی خطا ها،فرایند احیاء، ایمنی بیمار،رضایت سنجی بیماران، وتحلیل موارد مرگ ومیر متمرکز نموده واز ایجاد وبلاگ دفتر تعالی خدمات بالینی با آدرس http://daftarhb.blogfa.com  خبر داد و از مسئولان خواست تا ضمن اطلاع رسانی در خصوص این وبلاگ نظرات ،پیشنهادات،انتقادات و گزارش دهی خطاها را از این طریق با این دفتر در میان گذارند.

تعداد بازدید:
1
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس : شهركرد ، گودال چشمه ، بيست متري سوم- جنب مسجد علي بن ابيطالب - ساختمان معاونت درمان 
 كد پستي : 8815783657
تلفن : 33334652- 038         دور نگار : 33338196- 038
صندوق پستي : darman@skums.ac.ir
 
 
تاریخ بروز رسانی 1398/05/27
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal