بیمارستان هاجر شهرکرد
۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۹ خرداد
1393/06/10
براي اولين بار در استان توسط دكتر اسدپور فوق تخصص قلب اطفال ونوجوانان انجام شد

به گزارش وب دا؛‌ رئيس بيمارستان هاجر(س) شهركرد گفت: اولين عمل آنژيوگرافي تشخيصي براي يك شيرخوار ده ماهه با موفقيت در اين بيمارستان انجام شد.

دكتر ارسلان خالدي فر افزود: از ابتداي شهريورماه تا كنون دو عمل آنژيوگرافي در بيمارستان انجام شده است كه اولي مربوط به يك كودك ۹ ساله و از نوع آنژيوگرافي درماني و دومي براي يك شيرخوار ده ماهه و از نوع تشخيصي بود كه هر دو عمل براي اولين بار در استان صورت گرفته است.

دكتر نبي اله اسدپور متخصص اطفال و فوق تخصص قلب دانشگاه علوم پزشكي انجام عمل آنژيوگرافي براي اطفال را موفقيت بزرگي براي حوزه درمان استان دانست و افزود: اين عمل در نادر دانشگاه هاي علوم پزشكي كشور انجام مي شود و امروز به همت مسئولين دانشگاه و بيمارستان، مردم استان از اين نعمت بهره مند شده اند.

وي گفت: امروز دومين عمل آنژيوگرافي كه با توجه به پايين بودن سن كودك در نوع خود نادر مي باشد براي تشخيص ضرورت عمل قلب اين بيمار انجام شد.

به گفته وي،‌اين شيرخوار به علت وجود سوراخ بين دو حفره بطني با فشار بالاي ريه مواجه بود و در صورت عدم تشخيص و اقدام به موقع فشار ريوي بعد از عمل هم بر طرف نمي شود كه خوشبختانه با انجام اين آنژيوگرافي مقدمات انجام عمل جراحي مربوطه انجام گرديد.

دكتر اسد پور با اشاره به راه اندازي بخش استنت گذاري قلب در اين بيمارستان اظهار اميدواري كرد: زير ساخت هاي لازم براي ارائه خدمات تشخيصي درماني تخصصي با حداقل هزينه در استان فراهم و از مراجعه بيماران به مراكز درماني سايراستانها و تحميل هزينه هاي هنگفت برآنان جلوگيري شود.

وي افزود: هم اكنون بخش آنژيوگرافي بيمارستان هاجر (س) ظرفيت ارائه خدمت به اطفال مبتلا به بيماري هاي قلب را دارا بوده و در حال حاضر هر هفته به يك تا دو بيمار خدمت ارائه مي نمايد كه در صورت لزوم اين ظرفيت تا ۵ بيمار در هفته نيز افزايش مي يابد.

بر اساس اين گزارش، آنژيوگرافي مي تواند براي تشخيص و يا درمان بيماري هاي قلبي و مشكلات مادرزادي قلب كاربرد داشته باشد. اينجا كليك كنيد

تعداد بازدید:
94
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس : شهركرد – خيابان پرستار

تلفن تماس: 32225505،32220016-038

دورنگار: 32243715 -038
تاریخ بروز رسانی 1398/03/29
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal