معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۸/۱۱/۲۹
1395/11/19
كنفرانس يكروزه مبارزه با سرطان بمناسبت سالروز جهاني مبارزه با سرطان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي معاونت بهداشتي؛ دكتر محسن آذري پور، هدف از برگزاري اين كنفرانس را آشنايي پزشكان و كاركنان رده هاي مختلف بهداشتي و درماني با سرطان هاي شايع در كشور و راه هاي پيشگيري از آنها عنوان كرد.
وي، با بيان اينكه 10 درصد موارد مرگ و ميرها در استان ناشي از ابتلا افراد به سرطان¬ها مي باشد افزود: تعداد بيماران سرطاني در استان بر اساس آمار معاونت درمان دانشگاه علوم پزشكي استان در حال حاضر دوهزار و 200 نفر مي باشد.
دكتر آذري پور گفت: شايع ترين سرطان در بين خانم ها سرطان پستان و در بين مردان سرطان معده و شايع ترين سرطان بين دو جنس زن و مرد سرطان پوست مي باشد.
وي افزود: در حال حاضر ميزان موارد جديد بروز سرطان در كشور 1/1 به ازاي هر 100 هزار نفر جمعيت و اين آمار در چهارمحال و بختياري 7/0 درصد به ازاي هر يك صدهزار نفر مي باشد.
وي، از اجراي برنامه هاي غربالگري سرطان هاي پستان،‌ كلوركتال و دهانه رحم از اوايل سال آينده در سطح مراكز بهداشتي و درماني استان خبر داد و افزود: در حال حاضر برنامه هاي آموزشي جهت پرسنل و دست اندركاران اين برنامه در حال انجام است.
گفتني است، در اين كنفرانس ضمن بيان اپيدميولوژي سرطان در كشور و استان، ‌سرطان هاي شايع از جمله پوست، ‌دستگاه گوارش،‌ پستان ، كلوركتال و ‌دهانه رحم ،‌ روش هاي درماني سرطان (شيمي درماني و راديوتراپي) توسط متخصصين تشريح گرديد.
تعداد بازدید:
12
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس : شهركرد، ميدان انقلاب، معاونت بهداشتي
كدپستي :         تلفن :32224591-038
دور نگار:32224492-038
behdasht@skums.ac.ir
تاریخ بروز رسانی 1398/11/29
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal