معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۸/۹/۲۵
1397/07/17
كميته ي دانشگاهي آنفلوانزا برگزارشد.
سرپرست معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي شهركرد و رئيس مركز بهداشت استان چهارمحال و بختياري از تشكيل جلسه كميته دانشگاهي آنفلوانزا در مركز بهداشت اين استان خبر داد.
سيد راشد جزايري افزود: اين جلسه در شانزدهمين روز از مهرماه 97 با حضور نمايندگان ادارات و ارگان هاي عضو كميته، روسا و مديران مراكز بهداشتي و درماني، كارشناسان مربوطه و متخصصين عفوني در سالن اجتماعات مركز بهداشت استان برگزار شد.
به گفته وي، در اين جلسه ضمن تشريح اقدامات صورت گرفته در راستاي پيشگيري، كنترل و درمان بيماري آنفلوانزا در سنوات گذشته، در خصوص مشكلات، چالشهاي پيش روي برنامه هاي پيشگيرانه و كنترلي سال جاري بحث و تبادل نظر و تصميمات لازم اتخاذ گرديد.
وي در ادامه به تعداد موارد ابتلا آنفلوانزا در سال 96 اشاره داشت و افزود: سال گذشته در استان 4هزار و 323 نفر به آنفلوانزا مبتلا شدند كه در مجموع يكهزار و 388 نمونه گيري از اين افراد انجام و 197 نمونه مثبت گزارش شد.
وي تعداد موارد مرگ ناشي از ابتلا به آنفلوانزا در سال گذشته را 9 مورد اعلام كرد و افزود: 2هزار و 361 نفر در اثر ابتلا به اين بيماري در مراكز درماني بستري شدند.
جزايري موفقيت در امر پيشگيري و كنترل بيماري آنفلوانزا را مرهون همكاري و مشاركت هاي درون و برون سازماني دانست و افزود: در اين جلسه سعي شد با حضور مقامات سياسي و امنيتي، نمايندگاني از اداره محيط زيست و دامپزشكي و حضور متخصصين و مسئولين امر تدابير لازم در اين زمينه اتخاذ شود.
وي با بيان اينكه همه ساله امكان شيوع بيماري آنفلوانزاي فوق حاد پرندگان و آنفلوانزاي انساني با شروع فصل سرما افزايش مي يابد افزود: در همين راستا آموزش و اطلاع رساني در خصوص علائم، راه هاي پيشگيري براي گروه هاي هدف در اولويت برنامه ها بوده است.
وي، از تامين 4هزار دوز واكسن آنفلوانزا در سال جاري براي تزريق گروه هاي هدف در استان خبر داد و افزود: گروه هاي هدف اولويت بندي و واكسن آنها از طريق بخش دولتي بصورت رايگان تامين و ساير افراد در معرض خطر مي توانند واكسن را از سطح داروخانه ها تهيه نمايند.
به گفته وي، در ادامه اين جلسه فاتحي معاون سلامت اداره كل دامپزشكي استان به ارائه گزارش فعاليت هاي اين اداره در راستاي پيشگيري و كنترل آنفلوانزاي فوق حاد پرندگان پرداخت.
جزايري گفت: دكتر فريدون رحماني متخصص بيماري هاي عفوني و عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي شهركرد نيز در خصوص علائم، راه هاي تشخيص و درمان بيماري مباحثي را بيان و به سوالات مطرح شده از سوي حاضرين پاسخ داد.
تعداد بازدید:
6
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس : شهركرد، ميدان انقلاب، معاونت بهداشتي
كدپستي :         تلفن :32224591-038
دور نگار:32224492-038
behdasht@skums.ac.ir
تاریخ بروز رسانی 1398/09/25
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal