معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۸/۱۲/۹
1394/08/27
كنفرانس يكروزه بيماري ديابت در شهركرد برگزار شد
كارشناس بيماري هاي قلبي و عروقي ، غدد و متابوليك معاونت بهداشتي اين دانشگاه، هدف از برگزاري كنفرانس يكروزه بيماري ديابت را گراميداشت سالروز جهاني ديابت و هفته ملي ديابت ، بازآموزي گروه هدف و آشنايي آنان با مباحث جديد پيرامون ديابت با تاكيد بر خود مراقبتي بيماران و توانمندسازي آنها در جهت كنترل بيماري خود عنوان كرد.
محمود شجاعي افزود: در اين كارگاه هشت نفر از متخصصين در رشته هاي اپيدميولوژي ، فوق تخصص غدد و متابوليك، فوق تخصص نفرولوژي ، فوق تخصص قرنيه، متخصصين پزشكي ورزشي و تغذيه و داخلي در خصوص اپيدميولوژي ديابت در ايران و جهان، علائم باليني ، تشخيص و درمان انواع ديابت، انسولين تراپي، كنترل عوارض زود رس و دير رس ديابت، تشخيص و درمان نفروپاتي ديابتي، تشخيص و درمان رتينوپاتي ديابتي، ورزش – تحرك بدني و ديابت، تغذيه و خود مراقبتي در ديابت و در نهايت تازه هاي ديابت به سخنراني پرداختند.
به گفته وي، با توجه به حضور پررنگ برخي از پزشكان و كارشناسان در اجراي برنامه هاي آموزشي و ترويج فرهنگ خود مراقبتي و فعاليت گسترده اين عزيزان در خصوص پيشگيري و درمان بيماري ديابت در اين كنفرانس و بمناسبت سالروز جهاني ديابت از 40 نفر از فعالان اين عرصه تجليل بعمل آمد.
وي اظهار داشت: اين افراد شامل: مسئولين، اعضاي هيئت علمي ، برخي از پزشكان، كارشناسان ، كاردان ها و بهورزان شاغل در مراكز بهداشتي و درماني تابعه دانشگاه مي باشد.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي شهركرد نيز در اين كنفرانس با اشاره به انتخاب شعار "زندگي سالم و ديات" براي هفته ملي ديابت بر لزوم توجه به اصلاح سبك زندگي افراد تاكيد كرد.
دكتر مرتضي هاشم زاده افزود: هفته ملي ديابت از چهارشنبه بيستم آبان ماه با عنوان ديابت و رسانه آغاز و به مدت يك هفته با اجراي ويژه برنامه هاي اموزشي و فرهنگي و اطلاع رساني ادامه پيدا خواهد كرد.
وي، ديابت و مشاركت ملي را از عناوين ديگر اين هفته برشمرد و افزود: اين عنوان براي دومين روز از هفته ملي ديابت معرفي شده است و عناوين ديگر ايام هفته نيز به ترتيب شامل: جمعه(22 آبان ماه) ديابت و ورزش همگاني – شنبه (23 آبان ماه): ديابت و سازمان هاي مردم نهاد – يكشنبه (24آبان ماه) : ديابت و آموزش و پرورش- دوشنبه (25آبان ماه) : ديابت و مشاركت اجتماعي و سه شنبه (26آبان ماه) ديابت و كودك و نوجوان مي باشد.
دكتر هاشم زاده با اشاره به اجراي كمپين قلب سالم از نيمه دوم سال 94 در استان افزود: اين كمپين با شعار " با مصرف 5 وعده ميوه و سبزيجات در روز قلبي سالم داشته باشيد" بصورت گسترده فعاليت خود را در حوزه بسيج اطلاع رساني قلب سالم آغاز نموده است.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي استان، هدف از اجراي اين كمپين را افزايش مصرف روزانه ميوه و سبزي در بين گروه هاي جمعيتي استان بمنظور پيشگيري از مرگ و مير و عوارض بيماري هاي قلبي عروقي ، ديابت، سرطان هاي دستگاه گوارش و كاهش بار بيماري هاي غير واگير و مزمن در استان عنوان كرد.
تعداد بازدید:
40
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس : شهركرد، ميدان انقلاب، معاونت بهداشتي
كدپستي :         تلفن :32224591-038
دور نگار:32224492-038
behdasht@skums.ac.ir
تاریخ بروز رسانی 1398/12/09
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal