مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل
۱۳۹۸ يکشنبه ۳۰ تير
1391/10/21
سومين بسيج آموزشي تغذيه صحيح برگزار مي گردد
 

عنايت اله كليج اظهار داشت: ارتقاء فرهنگ و سواد تغذيه اي جامعه از اولويت هاي برنامه هاي نظام سلامت كشور مي باشد كه در همين راستا با ياري خداوند متعال و با توجه به شعار سال جاري (توليد ملي، حمايت از كار وسرمايه ايراني) سومين بسيج آموزشي تغذيه صحيح با تاكيد بر تهيه و مصرف غذاهاي بومي با ارزش غذايي بالا در دي ماه سال جاري به اجرا در خواهد آمد.

وي ادامه داد، بدين منظور تعداد 9 هزار برگ پمفلت آموزشي با عناوين "گونه غذاي سالمتري مصرف كنيم؟"، " 40 نكته تغذيه اي و بهداشتي در تهيه و عرضه غذا" ، "غذاهاي سنتي   غذاهاي آماده   انتخاب با شما " در مراكز بهداشتي و درماني و خانه هاي بهداشت سطح استان توزيع گرديده است.

به گفته وي، هم اكنون بيش از 310 خانه بهداشت و 110 مركز و پايگاه بهداشتي شهري و روستايي در استان فعال مي باشد كه همه اين مراكز تحت پوشش اين برنامه قرار گرفته است.

كارشناس مسئول واحد تغذيه مركز بهداشت استان همچنين از برگزاري مسابقه اي به منظور انتخاب نقاشي هاي برتر با موضوع تغذيه سالم و ميان وعده هاي بومي و سنتي در بين كودكان مهد كودك و دانش آموزان مقطع ابتدايي استان خبر داد.

كليج، برپايي جشنواره غذاهاي بومي و سنتي استان چهارمحال و بختياري در شهر فرخشهر و سامان را از ديگر فعاليت هاي در نظر گرفته شده براي گراميداشت هفته بسيج آموزشي تغذيه صحيح بر شمرد.

 وي افزود: شبكه بهداشت و درمان شهرستان شهركرد به عنوان مجري جزئيات برگزاري اين مسابقه و جشنواره را اعلام خواهد نمود.

تعداد بازدید:
102
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس:شهركرد، بلوار كاشاني، ستاد مركزي دانشگاه
كدپستي:8815713471 تلفن : 33334497- 038
info@skums.ac.ir
تاریخ بروز رسانی 1398/04/30
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal