مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل
۱۳۹۸ يکشنبه ۳۰ تير
1391/11/02
سالانه 12 دوره آموزشي درون بخشي در بيمارستان آيت اله كاشاني شهركرد برگزار مي گردد
 

علي صفدري اظهار داشت: اين آموزش ها موردي و بر حسب نياز به پرسنل ارائه مي گردد.

وي گفت: به منظور همكاري بيشتر و تشويق پرسنل جهت حضور فعال در اين دوره ها هر دوره به مسئوليت يكي از پرسنل بخش برگزار و امتياز آن در ارزشيابي بخشي براي وي لحاظ مي گردد.

وي افزود:سابقه برگزاري اين دوره ها به زمان پذيرفته شدن مصوبه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در سال 84 بر مي گردد.

به گفته وي، پيش از اين تاريخ آموزش ها مدون نبودند و با تشكيل واحد آموزش كاركنان در دانشگاه ها درهر مجتمع شعبه مركز آموزشي كاركنان راه اندازي شد.

صفدري ادامه داد، در ابتدا عمده آموزش ها از طريق دانشگاه برنامه ريزي و انجام مي شد كه از سال 86 به بعد برنامه آموزشي كاركنان عملا در مراكز انجام و تنها عناوين آن از سوي دانشگاه تعيين مي گردد.

وي تصريح كرد: با استقلال مراكز مراحل اجراي برنامه ها، برگزاري كلاس ، سمينار و كارگاه هاي آموزشي باليني و عملي ارتقاء يافته و در خور مراكز انجام مي شود.

به گفته اين مقام مسئول در پايان هر دوره با انجام ارزشيابي آموزشي و بر حسب نمره حد نصاب (60درصد) براي شركت كنندگان گواهي نامه صادر مي شود كه اين گواهي هم در ارزشيابي ساليانه جهت ارتقاء كاركنان و هم در كارگزيني ميزان ساعات آموزش لحاظ شده و اخيرا مي توان به عنوان مقدمه براي رفتن به يك مرحله بالاتر (گواهينامه نوع 2)باشد.

صفدري ادامه داد، در حال حاضر ارتقاء در مقاطع ديپلم به فوق ديپلم و فوق ديپلم به ليسانس در حال انجام است و و ليسانس به فوق ليسانس و فوق ليسانيس به دكتري مجوز صادر شده در آينده انجام خواهد شد.

مسئول واحد آموزش بيمارستان آيت اله كاشاني شهركرد گفت: با توجه به دستورالعمل اعتبار بخشي بيمارستان ها و تاكيد دانشگاه علوم پزشكي در برگزاري 12 آموزش تخصصي جهت كليه پرسنل درماني و غير درماني در طول سال، اقدامات لازم جهت برگزاري اين آموزش ها به عمل آمده است.

وي اذعان داشت: همه ساله دوره هاي آموزشي اجباري شامل حفاظتي، امدادي ومديريتي جهت كاركنان اين بيمارستان برگزار مي گردد.

وي گفت: همچنين آموزش بهداشت و كنترل عفونت ها بر حسب اپيدمي ها شامل ايدز، هپاتيت به صورت موردي در طول سال در اين بيمارستان برگزار مي گردد.

علي صفدري، از برگزاري اولين دوره آموزشي كمك هاي اوليه در 2 گروه جهت كادر اداري بيمارستان خبر داد و افزود: اين دوره از آذرماه سال جاري آغاز و در بهمن ماه به اتمام مي رسد.

به گفته وي، در پايان دوره با برگزاري آزمون علمي و تئوري گواهي نامه امدادگري پايه 36 ساعته جهت شركت كنندگان صادر مي گردد. كه مي توانند طبق مقررات از مزاياي آن بهره مند شوند.

مسئول واحد آموزش بيمارستان آيت اله كاشاني شهركرد، همچنين از برگزاري يك دوره آموزشي آتشنشاني جهت 1500 نفر از پرسنل بيمارستان خبر داد و افزود: اين دوره با همكاري سازمان آتش نشاني برگزار و شركت كنندگان مباحث تئوري و عملي لازم در اين زمينه را فرا گرفتند.

صفدري از تشكيل كميته آموزش بيمارستان به صورت ماهانه با حضور رياست و مديران بيمارستان خبر داد و افزود: در اين كميته مسائل آموزشي مورد بررسي قرار گرفته و در نهايت تصميمات مقتضي پيرامون آن اخذ مي گردد.

به گفته وي، اصول آموزش هاي درماني از جمله آموزش هايي است كه در دوره هاي آينده به پرسنل آموزش داده خواهد شد.

صفدري افزود: در 9 ماهه نخست سال 270آموزش مدوم درون بخشي و 18 برنامه آموزشي جهت رابطين آموزشي و 4 كارگاه در بيمارستان برگزار گرديده است.

وي تصريح كرد: همچنين هر هفته يك كنفرانس پزشكي جهت پزشكان شاغل در اين مركز درماني برگزار مي گردد.

وي برپايي كلاس هاي احكام و قرائت و تفسير قرآن كريم و آموزش هاي مديريتي، مناسبات انساني و تصميم گيري ، توزيع جزوات آموزشي ، برگزاري يك دوره آموزش سمعي بصري با استفاده از نرم افزارهاي آموزشي را از ديگر اقدامات اين واحد در 9 ماهه سال جاري بر شمرد.

وي تعداد طرح هاي پژوهشيSHR بيمارستاني را در سال جاري 10 مورد اعلام كرد و افزود: اين طرح ها توسط دانشجويان، پزشكان،كاركنان، اسايتد و اعضاي هيات علمي ارائه شده است.

صفدري ادامه داد، طرح كيس متد در راستاي استاندارد هاي جهاني پرستاري به مدت 4 سال در اين بيمارستان در حال اجرا است.كه تا حد چشمگيري آمار خطاها را پايين آورده است.

وي شيوه كار و برنامه ريزي پرستاران و پيراپزشكان در اين بيمارستان را از نوين ترين روش ها دانست و افزود: اين روش ها با استانداردهاي جهاني مطابقت دارد و اين از شاخصه هايي است كه در كمتر بيمارستاني مشاهده مي گردد.

تعداد بازدید:
79
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس:شهركرد، بلوار كاشاني، ستاد مركزي دانشگاه
كدپستي:8815713471 تلفن : 33334497- 038
info@skums.ac.ir
تاریخ بروز رسانی 1398/04/30
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal