مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل
۱۳۹۸ يکشنبه ۳۰ تير
1391/11/09
نشست مشترك مجمع نمايندگان استان با رئيس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
 

رئيس دانشگاه در اين جلسه ضمن تبريك فرا رسيدن ميلاد فرخنده نبي گرامي اسلام(ص) و بنيانگذار فقه جعفري امام جعفر صادق (ع) از حسن توجه نمايندگان جهت پيگيري مطالبات مردم در حوزه سلامت قدرداني كرد.

دكتر رضا ايماني اظهار داشت: مجموعه دانشگاه علوم پزشكي شهركرد همواره جهت ارتقاء  خدمات كمي و كيفي به مردم در تلاش است.

وي افزود: اگر چه در حال حاضر دانشگاه با برخي از مشكلات در زمينه تامين تجهيزات پزشكي مواجهه است اما با تلاش هاي صورت گرفته تاكنون اجازه داده نشده است كه سلامت مردم تهديد و به آن صدمه وارد شود.

دكتر ايماني گفت: با توجه به افزايش قيمت تجهيزات پزشكي و دارو در صورت ادامه اين روند و عدم وصول مطالبات دانشگاه از سازمان هاي بيمه گذار ارائه خدمات به شدت دچار مشكل خواهد شد.

وي، مطالبات دانشگاه از سازمان هاي بيمه گذار را بالغ بر 120 ميليارد ريال اعلام كرد و افزود: در صورت وصول اين بدهي براي مدت كوتاهي عمده مشكلات اعتباري دانشگاه رفع خواهد شد.

دكتر ايماني، از پيگيري هاي لازم براي تامين دارو در ايام نوروز خبر داد.

وي با بيان اينكه، هم اكنون زنگ خطر تامين دارو، تجهيزات و مواد مصرفي در مراكز بهداشتي و درماني استان به صدا در آمده است، تصريح كرد: سعي شده است با توزيع متناسب امكانات محدود موجود و نگاه ويژه به مناطق محروم استان عدالت نسبي را برقرار نمائيم.

وي گفت: تا كنون مكاتبات متعددي با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و شخص رئيس جمهور صورت گرفته است كه مي طلبد با پيگيري هاي مجدانه نمايندگان محترم مردم در مجلس شوراي اسلامي نتايج مثبت و مثمر ثمري حاصل گردد.

وي از نمايندگان خواست، افزايش سرانه سلامت و خارج كردن بيمارستان ها از وضعيت خود گرداني را مجدانه پيگيري نمايند.

وي ارائه خدمات بهداشتي و درماني با كيفيت بالا و صرف كمترين هزينه را از حقوق مردم دانست و افزود: همه ما تا تحقق اين امر نبايد از هيچ كوششي دريغ كنيم.

نماينده مردم شهرستان بروجن نيز در اين نشست با اشاره به شرايط سخت اقتصادي و تحريم هاي داخلي و خارجي بر لزوم مديريت صحيح منابع تاكيد كرد.

امير عباس سلطاني به برخي از خدمات شايان دانشگاه علوم پزشكي در جهت حفظ كيفيت در ارائه خدمات در شرايط كنوني اشاره كرد و افزود: نمايندگان مجلس تمام تلاش و پيگيري هاي لازم جهت بهبود وضعيت كنوني را انجام مي دهند.

وي افزود: با توجه به حساسيت و اهميت سلامت ، اين حوزه مشمول مرور زمان نخواهد شد و وضعيت بهداشت و درمان بايد لحظه به لحظه رصد شود و كاستي و چالش هاي به وجود آمده برطرف گردد چرا كه لطمه هاي وارد آمده به آن سنگين و در اكثر مواقع غير قابل جبران است.

نماينده مردم شهرستان شهركرد نيز گفت: مشكلات به وجود آمده غير قابل اجتناب است اما آنچه مهم است تلاش و هم بستگي همگاني جهت برون رفت از اين وضعيت و كاهش اثرات آن است.

سيد سعيد زمانيان اظهار داشت: با توجه به فشار هاي اقتصادي، اجتماعي موجود آستانه تحمل مردم به ويژه دريافت كنندگان خدمات بهداشتي و درماني به دليل سختي ها و نگراني هاي آنان براي بهبود و بازگشت سلامتيشان قابل درك است. 

وي تصريح كرد: تلاش مسئولين و پرسنل دانشگاه به عنوان متوليان اصلي سلامت قابل تقدير است اما شرايط كنوني مي طلبد اين عزيزان ضمن افزايش توان مديريتي خود در مواقع بروز بحران حداكثر بهره را از كليه منابع موجود جهت جلب رضايت مردم به كار گيرند.

نماينده مردم شهرستان لردگان در اين نشست گفت: مشكلات موجود باعث نخواهد شد تا خدمات آنگونه كه شايسته مردم شريف استان است ارائه نگردد.

مجيد جليل ضمن اشاره به برخي از مشكلات بهداشتي و درماني در شهرستان لردگان افزود: با توجه به موقعيت اين شهرستان و دور بودن آن از مركز استان مي طلبد مسئولين دانشگاه جهت تجهيز و تامين نيروي انساني نگاه ويژه اي داشته باشند.

تعداد بازدید:
243
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:1 تعداد کل امتیازها:2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس:شهركرد، بلوار كاشاني، ستاد مركزي دانشگاه
كدپستي:8815713471 تلفن : 33334497- 038
info@skums.ac.ir
تاریخ بروز رسانی 1398/04/30
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal