مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل
۱۳۹۸ جمعه ۲۸ تير
1391/11/16
بيش از 400 مركز بهداشتي و درماني در چهارمحال و بختياري فعال است

دكتر محسن آذري پور اظهار داشت: از اين تعداد 22 مركزبهداشتي و درماني شبانه روزي است كه 7 مركز در شهركرد، 4مركز در بروجن، 3 مركز دركوهرنگ ، 3 مرکز در لردگان ، 2مركز در فارسان ، 2مركز در كيار و يك مركز در اردل فعال مي باشد.

وي با بيان اينكه خوشبختانه آمبولانس و تجهيزات پزشكي و نيروي انساني مورد نياز براي اين مراكز فراهم شده است.تصريح كرد: در صورت لزوم پس از انجام مراقبت هاي اوليه، بيمار از اين مراكز به بيمارستان هاي سطح استان اعزام مي گردد.

به گفته وي، در حال حاضر 6 مركز بهورزي در 6 شهرستان جهت تربيت بهورزان در سطح استان فعال مي باشد.

وي تعداد واحدهاي تسهيلات زايماني كه به مادران باردار خدمات رساني مي كنند را 5 مورد اعلام كرد و افزود: ارائه خدمات در اين مراكز تا حد قابل توجهي از حجم مراجعات به بيمارستان ها كاسته است.

دكتر آذري پور اظهار داشت: مركز بهداشت استان متولي ارائه خدمات به كل ساكنان در مناطق مختلف استان چهارمحال و بختياري است.

به گفته وي، خدمات در سطح يك شامل خانه هاي بهداشت، مراكز بهداشتي و درماني شهري و روستايي و پايگاه هاي تابعه آن است.

وي با اشاره به اينكه هر وسيله و تجهيزات چه رفاهي و چه پزشكي عمر مفيد محدودي دارد و پس از يك مدت مستهلك مي گردد افزود: تعمير و خريداري تجهيزات جديد نيازمند اعتبارات كافي است كه با توجه به مشكلات اعتباري در سالهاي اخير تهيه آمبولانس و دستگاه هاي احيا و تامين دارو در اولويت برنامه هاي دانشگاه قرار گرفته است.

به گفته وي، با اقدامات موثر مسئولين وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشكي شهركرد جهت تامين به موقع دارو در حال حاضر چالش هاي پيش رو مرتفع گرديده است.

وي كمبود پزشك عمومي در استان را از ديگر مشكلات حوزه سلامت دانست و افزود: علي رغم مكاتبات متعدد با وزارت متبوع همچنان به طور متوسط با كمبود 50 پزشك عمومي در مراكز بهداشتي و درماني مواجه هستيم كه اين كمبود در نيمه دوم سال كه پزشكان براي شركت درآزمون دستياري آماده مي شوند محرزترمي شود.

وي ادامه داد، سعي شده است با چينش مناسب پزشكان ضمن جلب رضايت مردم تا حد امكان اين مشكل را مرتفع نمائيم.

دكتر آذري پور به نظارت مداوم و شبانه روزي از مراكز ارائه خدمات بهداشتي و درماني اشاره كرد و افزود: در صورت مشاهده هرگونه مشكل وتخلفي با مسببين آن به شدت برخورد مي شود.

وي همچنين از برنامه مدون بازديد مديران ، كارشناسان و مسئولين مربوطه از مراكز سطح استان خبر داد و افزود: به طور متوسط سالانه بيش از 180 بازديد كارشناسي از مراكز سطح استان انجام مي شود.و در طول سال هر مركز حداقل يك بار بازديد كارشناسي مي شود.

وي گفت: در صورت بروز هرگونه مشكل در خصوص كمبود يا خرابي تجهيزات جهت پيشگيري از ايجاد اختلال در ارائه خدمات به مراجعین، موضوع در كميته تدابير ويژه دانشگاه مطرح و تصميمات لازم اخذ و بودجه كافي از منابع موجود براي آن تخصيص داده مي شود.

تعداد بازدید:
71
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:4 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس:شهركرد، بلوار كاشاني، ستاد مركزي دانشگاه
كدپستي:8815713471 تلفن : 33334497- 038
info@skums.ac.ir
تاریخ بروز رسانی 1398/04/27
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal