مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل
۱۳۹۸ يکشنبه ۳۰ تير
1391/11/17
اهم عملكرد 34 ساله دانشگاه علوم پزشکی پيش از خطبه هاي نماز جمعه شهرفرخشهر تبيين شد

دكترعلي ضامن صالحي فرد، ضمن بيان رسالت و اهداف اصلي انقلاب شكوهمند اسلامي و دستاوردهاي آن در حوزه سلامت بر لزوم بهره مندي از فرصت ها و توجه ويژه به کیفیت زندگي در راستاي توجه عمیق و لزوم پایبند ی  به ارزشها و رسالت نظام مقدس جمهوري اسلامي و پيروي از اصل ولايت فقيه تاكيد كرد.

وي همچنين پيرامون توسعه يافتگي و شاخص توسعه انساني(میزان سواد عمومی، اشتغال و امید به زندگی)  در كليه عرصه ها به ويژه نظام سلامت در جمهوري اسلامي ايران و استان چهارمحال و بختياري اشاره كرد.

دكتر صالحي فرد در ادامه به تعريف سلامت از ديدگاه گذشتگان و تعاريف عصر نوين و به خصوص بعد معنوي تعريف سلامت پرداخت و افزود: سلامت دارای  تعريف جامع و پیچیده ای  است كه برخورداري از رفاه كامل جسمي، رواني و عوامل اجتماعي، بخشي از آن است.

وي همچنين به سيماي سلامت اشاره كرد واذعان داشت: امروز آنچه مهمتر از درمان است اصل پيشگيري ازبيماري هاست.

به گفته وي، در امر پيشگيري از بيماري ها چه بيماري هاي واگير دار كه در گذشته از شيوع بالايي برخوردار بوده و با بروز علائم خود را نشان مي داد و چه بيماري هاي غير واگير امروزی كه به صورت اپيدمي خاموش و بي علامت وجود دارند بحث خود مراقبتي و آموزش همگانی را مهم و ضروری دانست.  

اين مقام مسئول در ادامه به سيماي سلامت استان و رشد شاخص هاي سلامت در حوزه هاي مختلف آموزشي ، بهداشتي، درمان، غذا و دارو، دانشجويي- فرهنگي، پژوهشي و توسعه دانشگاه علوم پزشكي اشاره كرد.

دكتر صالحي فرد افزود: جذب 154 عضو هيات علمي و اشتغال به تحصيل 2 هزارو 174 دانشجو در 20 رشته و 8 مقطع تحصيلي ، تجهيز و راه اندازي نزديك به 40 پايگاه اورژانس جاده اي ، 1500 تخت بيمارستاني ، ايجاد بيش از 50 هزار متر مربع فضاي بيمارستاني و جذب بالغ بر 250 پزشك متخصص و فوق تخصص بخشي از شاخص هاي رشد يافته در اين حوزه است.

معاون فني مركز بهداشت استان در بخشي از سخنان خود به كسب رتبه اول پژوهشي براي 9 سال متوالي بين دانشگاه هاي علوم پزشكي هم تراز، به كارگيري بيش از 50 دستگاه آمبولانس مجهز، تربيت قريب به 8 هزار پزشك و پيراپزشك اشاره كرد.

دكتر صالحي فرد افزود:هم اكنون امكان دسترسي 100 درصدي مردم شهرهاي استان به خدمات بهداشتي فراهم شده است و اين شاخص در روستا ها به 5/98 درصد رسيده است.

وي همچنين از جذب بيش از 100 ميليارد ريال مشاركت خيرين سلامت استان تا بهمن ماه سال جاري خبر داد و افزود: احداث و راه اندازي نزديك به 450 مركز بهداشتي درماني شهري و روستايي و خانه بهداشت،‌ ،‌پوشش 100 درصدي واكسيناسيون، کاهش چشمگیر میزان مرگ و میر نوزادان، کودکان و مادران باردار، دسترسی به آب آشامیدنی سالم، ايجاد خدمات فوق تخصصي سي تي اسكن، ام آر اي،‌آنژيوگرافي، سوختگي و جراحي قلب باز تنها بخشي از شاخص هاي ارتقاء يافته سلامت در سي چهارمين فجر انقلاب اسلامي است.

تعداد بازدید:
63
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس:شهركرد، بلوار كاشاني، ستاد مركزي دانشگاه
كدپستي:8815713471 تلفن : 33334497- 038
info@skums.ac.ir
تاریخ بروز رسانی 1398/04/30
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal