مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل
۱۳۹۸ يکشنبه ۳۰ تير
1391/11/17
نخستین مرکزپزشکی هسته ای چهارمحال وبختیاری به بهره برداري رسيد

دكتر همايون مدرسي فر اظهار داشت: پرتو نگاري هسته اي ۸۰ درصد در تشخيص بيماري هايي نظير تيروئيد، استخوان، قلب، ريه، غدد داخلي، كبد و بيماريهاي ادراري و دستگاه گوارش و ۲۰ درصد دردرمان اين بيماري ها كاربرد دارد.

وي ادامه داد، با راه اندازي اين مركز حجم بالايي از مراجعات بيماران به استانهاي هم جوار به ويژه استان اصفهان كاهش خواهد يافت.

به گفته وي، پرتونگاري هسته اي يك مطالعه عملكرد سلولي است كه با ورود مواد راديواكتيو در سلول و باعبور آن از سلول هاي زنده تغييرات عملكرد سلولها و حجم سلولهاي درگير بيماري و توده هاي ايجاد شده در بدن مشخص مي شود.

مدرسي فر در خصوص پيشينه اين علم تصريح كرد: مركز پرتونگاري هسته اي از ۶۰ سال پيش در تهران راه اندازي شد و هم اكنون اين مركز در استان هاي اصفهان، مشهد ، اهواز، اراك ، يزد و چهارمحال و بختياري راه اندازي شده است.

مدیرکل تعاون، ‌کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری گفت: این مرکز در قالب شرکت تعاونی با اعتبار بیش از10 میلیارد ریال بامشارکت اعضا و بخش تعاون آماده راه اندازی شده است.

داوود شیوندی افزود: در این شرکت تعاونی 15 نفر اعم از پزشکان متخصص و کادر فنی عضو هستند که به صورت سه شیفت به مردم شریف استان خدمات ارائه می دهند.

تعداد بازدید:
130
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس:شهركرد، بلوار كاشاني، ستاد مركزي دانشگاه
كدپستي:8815713471 تلفن : 33334497- 038
info@skums.ac.ir
تاریخ بروز رسانی 1398/04/30
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal