مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل
۱۳۹۸ يکشنبه ۳۰ تير
1391/11/21
پس از پيروزي انقلاب اسلامي تغييرات شگرفي دررشد شاخص هاي سلامت استان به وقوع پيوست
 

دكتر رضا ايماني اظهار داشت: در سال 57 با پيروزي انقلاب تحول اساسي در زمينه هاي مختلف در كشور و استان اتفاق افتاد و در فاصله زماني سالهاي 57 تا 64 كارشناسان و متخصصان بخش بهداشت و درمان نسبت به طراحي سيستم شبكه هاي بهداشتي و درماني در سطح كشور همت گماردند.

وي ادامه داد، اين طرح كه بر مبناي تحقق عدالت اجتماعي و رفع نيازهاي مناطق محروم استوار بود، پس از اجراي آزمايشي ، مورد حمايت مسئولين نظام قرار گرفت و گسترش چشمگيري در سطح كشور، بخصوص در استان چهارمحال و بختياري يافت.

دكتر ايماني افزود: هرچند قدمت سيستم ارائه خدمات بهداشت و درمان استان از نيم قرن تجاوز نمي كند ولي تا قبل از انقلاب شكوهمند اسلامي فعاليتهاي اين بخش تحت عنوان سازمان بهداري تنها به خدمات درماني آن هم بصورت ناقص و در قالب دو بيمارستان و چند درمانگاه كه عمدتا در شهر ها مستقر بودند محدود مي گرديد.

وي ادامه داد، مراكز مذكور عمدتا توسط پزشكان خارجي اداره مي شد و خلا ساير نيروها از جمله ماما، پرستار و بهورز كاملا محسوس بود.

به گفته وي، تا پيش از پيروزي انقلاب از نظر مراكز آموزش عالي هيچگونه مركز آموزشي مستقلي در سطح استان وجود نداشت و جويندگان دانش با تحمل رنج و مشقت فراوان ناگزير به مهاجرت به شهرهاي بزرگ مي شدند.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي شهركرد تصريح كرد: از سال 1364 سازمان منطقه اي بهداري به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي ، درماني تغيير نام داد و بطور كلي ساختار آن متحول و ماموريتهاي جديد در ارتباط با بهداشت، درمان، آموزش ، پژوهش ، غذا و دارو، فرهنگي، دانشجويي و توسعه مديريت منابع براي آن پيش بيني شد.

معاون آموزشي دانشگاه علوم پزشكي شهركرد نيز تعداد دانشجويان اين دانشگاه را 2هزارو 174 نفر اعلام كرد و افزود: اين تعداد در بدو تاسيس دانشگاه در سال1365، 260 نفر بوده است.

دكتر جعفر نصيري افزود: اين دانشجويان در 20رشته و 8 مقطع مشغول به تحصيل هستند.

به گفته وي، از بدو تاسيس دانشگاه تا كنون 7 هزارو 531 دانشجو از اين دانشگاه فارغ التحصيل شده اند كه 2 هزارو 520 نفر از آنان به مقاطع تحصيلي بالاتر راه يافته اند.

وي تعداد اعضاي هيات علمي را 154 نفر اعلام كرد.و اذعان داشت: تعداد 5 دانشكده،‌3 بيمارستان آموزشي و 4 مركز تحقيقات از ديگر شاخص هاي آموزشي رشد يافته دانشگاه پس از پيروزي انقلاب اسلامي به شمار مي رود.

تعداد بازدید:
34
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس:شهركرد، بلوار كاشاني، ستاد مركزي دانشگاه
كدپستي:8815713471 تلفن : 33334497- 038
info@skums.ac.ir
تاریخ بروز رسانی 1398/04/30
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal