مرکز بهداشت شهرستان شهرکرد
۱۳۹۸ پنج شنبه ۶ تير
1395/09/16
كنفرانس تغيير رويكرد آموزشي ايدز و انگ زدايي بيماري در جامعه در شهركرد برگزار شد
به گزارش وب دا؛ اين كنفرانس با تاكيد بر اصلاح باورهاي غلط پيرامون بيماري ايدز و ارائه مباحث علمي در خصوص انگ زدايي بيماري ايدز در جامعه و پيشگيري و مراقبت از اين بيماري و تشريح اپيدميولوژي ايدز در جهان و كشور و معرفي مراكز مشاوره بيماري هاي رفتاري با حضور متخصصين روانپزشكي و عفوني و مسئولين و كارشناسان گروه پيشگيري و مبارزه با بيماري هاي معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي استان برگزار شد.
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي استان، در اين كنفرانس با اشاره به چالش هاي نظام سلامت در دنيا و ايران پيرامون بيماري ايدز ، آموزش و اطلاع رساني صحيح را اولين و بهترين راه كنترل و پيشگيري از بيماري ايدز عنوان كرد.
دكتر عبدالمجيد فدايي از تنظيم برنامه استراتژيك چهارم ايدز در سطح ملي و استاني خبر داد و افزود: اين برنامه شامل 5 هدف اصلي و 16 هدف بينابين و تعدادي استراتژي است و اجراي آن نيازمند مشاركت و همكاري همه جانبه تمامي سازمان هاي متولي سلامت است.
متخصص روانپزشكي، دكتر حوري وش قادري نيز در اين كنفرانس، انگ زدايي از بيماري ايدز را از اقدامات موثر براي تاثير اقدامات تشخيصي، ‌پيشگيري و درمان بيماري ايدز دانست.
وي افزود: انگ بيماري ايدز موجب مي شود بيماران تمايلي به دريافت حمايت هاي مراكز بهداشتي و درماني نداشته باشند و همين امر بر شيوع بيماري و همه گيري آن دامن مي زند.
وي، تغيير باور هاي غلط پيرامون بيماري ايدز را لازمه تغيير رفتار و بهبود وضعيت بيماران و موثر واقع شدن اقدامات پيشگيري عنوان كرد.
دكتر فريدون رحماني از متخصصين عفوني از ديگر سخنرانان اين كنفرانس علمي يكروزه بود كه ضمن تشريح راه هاي انتقال بيماري روش هاي پيشگيري و مراقبت هاي لازم براي بيماري را بيان نمود.
وي گفت: بيماري ايدز از راه خون و فراورده هاي خوني، انتقال از مادر به جنين و روابط جنسي منتقل مي شود و امروزه احتمال انتقال از خون و فرآورده هاي خوني بسيار كم شده و انتقال از راه روابط جنسي در حال پيشي گرفتن از ساير روش ها است.
مدير گروه پيشگيري و مبارزه با بيماري هاي معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي و معاون بهداشتي مركز بهداشت شهرستان شهركرد نيز در اين كنفرانس به ترتيب اپيدميولوژي ايدز در جهان و كشور و اصول مشاوره در ايدز را بيان نمودند. 
تعداد بازدید:
39
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:2 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس :  شهركرد ، خيابان شهيد باهنر -جنب مصلي امام خميني(ره)
كدپستي :        تلفن :32224489 -038
دور نگار :  32224582-038
تاریخ بروز رسانی 1398/04/05
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal