مرکز بهداشت شهرستان شهرکرد
۱۳۹۸ پنج شنبه ۶ تير
1396/01/26
كشف و معدوم سازي بيش از 19 تن مواد غذايي غير بهداشتي در شهرستان شهركرد
به گزارش وب دا؛ سيد راشد جزايري در جلسه ارائه گزارش طرح سلامت نوروزي و تجليل از بازرسين بهداشتي اين طرح افزود: در طرح بسيج سلامت نوروزي امسال 19 هزارو 278 كيلوگرم اقلام خوراكي، آشاميدني،‌ آرايشي و بهداشتي تاريخ مصرف گذشته و غير مجاز كشف و معدوم سازي گرديد.
به گفته وي، از يكم اسفندماه به مدت 45 روز 6 اكيپ بهداشت محيط در دو نوبت صبح و بعداز ظهر با انجام 3هزار و 589 مورد بازديد از مراكز تهيه و توزيع مواد غذايي موفق به كشف اين اقلام تاريخ مصرف گذشته و غير مجاز شدند.
وي، تعداد بازديد از اماكن عمومي طي اين مدت را يكهزارو 240 مورد اعلام كرد و افزود: با توجه به اطلاع رساني از طريق سامانه هاي 190 و 1490 و درخواست هاي مردمي و افزايش تقلبات در مواد غذايي، امسال ميزان كشفيات مواد غير مجاز و فاسد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 5 تن افزايش داشته است.
جزايري تصريح كرد: افزايش تعداد گردشگران و مسافران نوروزي موجب گرديد تا امسال، بازرسين بهداشت محيط با پوشش 110 درصدي و با دقت و حساسيت مضاعف نسبت به بازديد از اماكن عمومي و تهيه و توزيع مواد غذايي اقدام نمايند.
وي با اشاره به اهميت توجه به بهداشت و سلامت آب آشاميدني اظهار داشت: در طرح بسيج سلامت نوروزي امسال 48 سامانه آبرساني، 100 درصد مورد بازرسي قرار گرفتند.
وي، تعداد موارد نمونه برداري مواد غذايي را 264 مورد و تعداد نمونه برداري از اب آشاميدني را 158 مورد اعلام كرد.
سرپرست مركز بهداشت شهرستان شهركرد،‌ از رسيدگي به 95 مورد شكايت واصله در مدت اجراي طرح بسيج سلامت نوروزي در شهرستان خبر داد و افزود:پرونده 37 مورد از تخلفات نيز به سازمان تعزيرات حكومتي و مراجع قضايي ارسال گرديد.
جزايري با بيان اينكه بازرسي از اماكن عمومي و مراكز تهيه و توزيع مواد غذايي همچنان در تمامي ايام سال ادامه پيدا خواهد كرد اظهار اميدواري كرد: در طول سال 96 با نشاط و شادي و اميد هرچه بيشتر در راستاي اطمينان بخشي به مردم براي تهيه مواد غذايي مورد نيازشان از مراكز تهيه و توزيع مواد غذايي گام برداريم.
گفتني است، جلسه ارائه گزارش طرح سلامت نوروزي و تجليل از بازرسين بهداشتي اين طرح در بيست و يكمين روز از فروردين ماه جاري با حضور، مدير مركز روابط عمومي ، كارشناس مسئول بهداشت محيط معاونت بهداشتي دانشگاه، كارشناسان و بازرسين بهداشتي طرح بسيج سلامت نوروزي در مركز بهداشت شهرستان شهركرد برگزار شد.
تعداد بازدید:
12
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس :  شهركرد ، خيابان شهيد باهنر -جنب مصلي امام خميني(ره)
كدپستي :        تلفن :32224489 -038
دور نگار :  32224582-038
تاریخ بروز رسانی 1398/04/06
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal