مرکز بهداشت شهرستان شهرکرد
۱۳۹۸ دوشنبه ۲۷ خرداد
1396/10/30
همايش همياران سلامت در شهرگرد برگزار شد

به گزارش وب دا؛ سيد راشد جزايري افزود: اين همايش در بيست و ششمين روز از ديماه جاري با حضور فرماندار شهرستان شهركرد، سرپرست و معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي شهركرد در سالن اجتماعات مجتمع رحمتيه برگزار شد.

به گفته وي، در اين همايش يكروزه ضمن پخش كليپ خود مراقبتي و بيان اهداف طرح تحول نظام سلامت،‌ ضرورت هاي همكاري هاي بين بخشي توسط فرماندار شهرستان شهركرد مطرح گرديد.
جزايري افزود: بيان نحوه مشاركت شهرداران و شوراهاي اسلامي در ارتقاي سلامت جامعه از ديگر محورهاي اين همايش يكروزه بود


وي در ادامه به استقرار سامانه سيب و ثبت اطلاعات خانوارها در پرونده الكترونيك اشاره داشت و افزود: تاكنون اطلاعات 282هزار و 415 نفر در سامانه ثبت شده است.
وي، همچنين از فعاليت 183 مراقب سلامت تحصيل كرده در سطح شهرستان شهركرد خبر داد و افزود: در قالب بسته هاي خدمتي برنامه تحول تمامي مراكز و پايگاه هاي جديد به بخش خصوصي واگذار شده است.

معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي شهركرد و رئيس مركز بهداشت استان نيز در اين همايش با اشاره به نقش برجسته شهرداران و اعضاي شوراهاي اسلامي شهر و روستا و دهياران در ارتقاء سطح سواد سلامت جامعه خاطر نشان كرد: اگر به مسائل بهداشتي و تامين زيرساخت ها در حوزه سلامت توجه نشود مردم بيشترين آسيب را خواهند ديد.

دكتر عبدالمجيد فدايي افزود: مشكلات بايد بررسي و در اسرع وقت براي رفع آن اقدام شود.
فرماندار شهرستان شهركرد از ديگر سخنرانان اين همايش بود كه به خدمات دولت در قالب برنامه تحول نظام سلامت و تامين يكي از اساسي ترين نياز هاي مردم اشاره داشت.
حميد ملك پور افزود: كاهش پرداختي از جيب مردم از مطالبات به حق آنان بود كه در دولت تدبير و اميد مورد توجه قرار گرفت.

وي در ادامه به بالا بودن سطح فرهنگ بهداشتي مردم در شهرستان شهركرد اشاره كرد و افزود: خوشبختانه آموزش عمومي و آگاهي بخشي در فضاهاي عمومي و در سطح تخصصي بخوبي در حال انجام است.

ملك پور اظهار داشت: تامين زيرساخت هايي همچون دسترسي به آب آشاميدني سالم، آسفالت جاده ها و هدايت پساب ها همگي در بهبود وضع بهداشتي موثر است و رسيدن به اين سطح از بهداشت بدون شك با همكاري و مشاركت فعال بخشداران، شهرداري ها، و دهياري ها امكان پذير شده است.

گفتني است، در حاشيه برگزاري اين همايش، با توجه به قرار گرفتن در ايام هفته بسيج ملي تغذيه سالم، غرفه محصولات سلامت محور و مشاوره تغذيه برپا و ضمن توزيع پمفلت هاي آموزشي در خصوص نحوه شناسايي محصولات معتبر و تشخيص محصولات قاچاق و غير بهداشتي ، تابلوهاي آموزشي با موضوع تغذيه سالم در معرض ديد شركت كنندگان قرار گرفت.

تعداد بازدید:
18
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس :  شهركرد ، خيابان شهيد باهنر -جنب مصلي امام خميني(ره)
كدپستي :        تلفن :32224489 -038
دور نگار :  32224582-038
تاریخ بروز رسانی 1398/03/27
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal