مرکز بهداشت شهرستان شهرکرد
۱۳۹۸ پنج شنبه ۶ تير
1397/07/29
كارگاه آموزشي كنترل خشم و مديريت استرس برگزار شد
دكتر پروانه فتاحي گفت: اين كارگاه صبح امروز شنبه 28 مهر 97، به مناسبت هفته ملي "سلامت بانوان ايران" و با همكاري امور بانوان، روابط عمومي و امور بين الملل دانشگاه و بسيج جامعه پزشكي چهارمحال و بختياري ويژه پرسنل ستاد و معاونت غذا و دارو در نمازخانه ستاد دانشگاه برگزار گرديد.
وي افزود: اين كارگاه با حضور 50 نفر و با تدريس محمود شيرعليزاده كارشناس سلامت روان مركز بهداشت شهرستان شهركرد، به عنوان چهارمين برنامه آموزشي ستاد دانشگاه در سالجاري برپا شد.
شيرعليزاده كارشناس سلامت روان مركز بهداشت شهرستان شهركرد در اين دوره آموزشي گفت: خشم و پرخاش يك حالت هيجاني طبيعي است به طوري كه خشم ذهني مي باشد ولي پرخاش رفتاريست و در حالت هاي كلامي، فيزيكي، اجتماعي و جنسي بروز مي كند.
وي، سبك هاي ارتباطي را شامل؛ پرخاشگرانه، منفعلانه، پرخاشگرانه ي منفعلانه و قاطعانه بيان كرد و افزود: بهترين راه براي مقابله و كنترل خشم، استفاده از سبك قاطعانه است چراكه در اين روش بابيان افكار و عقايد به شيوه اي مثبت، همراه با اعتماد به نفس و ترغيب ديگران به ارائه ي رفتاري مشابه و همچنين مديريت خشم، فرد براي خود و ديگري احترام قائل مي شود.
وي همچنين با اشاره به خودگويي هاي روان شناختي اظهار داشت: در برخورد با خشنونت ها، خودگويي مثبت، تغيير پوزيشن، جابه جايي و ريلكسيشن براي كنترل عصبانبت بسيار مؤثر و اثرگذار است.
لازم به ذكر است؛ هفته ملي "سلامت بانوان ايران"، همه ساله در هفته پاياني مهرماه با هدف اطلاع رساني و حساس سازي گروههاي مختلف جامعه در خصوص اولويتهاي سلامت زنان به عنوان نيمي از جمعيت كشور، برگزار مي شود.
امسال شعار اصلي اين هفته "حركت، براي سلامت زنان" اعلام شده است.
تعداد بازدید:
36
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس :  شهركرد ، خيابان شهيد باهنر -جنب مصلي امام خميني(ره)
كدپستي :        تلفن :32224489 -038
دور نگار :  32224582-038
تاریخ بروز رسانی 1398/04/06
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal