دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۸ يکشنبه ۲۷ مرداد
1394/06/23
برنامه‌ريزي براي تصويب بودجه‌هاي تحقيقاتي كوچك كميته هاي تحقيقات دانشجويي

دكترشاهين آخوند زاده قائم ‌مقام معاونت تحقيقات و فناوري وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در شانزدهمين كنگره سالانه ملي و ششمين كنگره بين المللي پژوهشي دانشجويان علوم پزشكي كشور در زنجان گفت: برنامه‌ريزي براي تزريق بودجه‌هاي تحقيقاتي كوچك براي كميته هاي تحقيقات دانشجويي انجام شده است.
به گزارش روابط عمومي معاونت تحقيقات و فناوري، دكتر شاهين آخوندزاده در شانزدهمين كنگره سالانه ملي و ششمين كنگره بين‌المللي پژوهشي دانشجويان علوم پزشكي كه در سالن همايش هاي بين المللي روزبه در زنجان برگزار شد، تحقيقات را يك كار فرهنگي برشمرد و اظهار كرد: حضور تا نيمه‌هاي شب در آزمايشگاه‌ها و انجام كار علمي ماهيت يك كار فرهنگي محسوب مي‌شود و تأكيد كرد: پژوهش صبر و تحمل و صعود پله به پله و درنهايت انجام كار گروهي و اعتمادبه‌نفس را در بين دانشجويان تقويت و ارتقا مي‌دهد.
قائم‌مقام معاونت تحقيقات و فناوري وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي به رتبه 16 كشور در توليد علم اشاره و اضافه كرد: كسب اين رتبه بيانگر عملكرد مطلوب دانشجويان و اساتيد كشور دارد كه ماحصل مديريت و اعتبار تزريق‌شده نيست بلكه نتيجه كار نسل جوان علاقه‌مند به فعاليت در اين حوزه است كه بايد قدر دانسته شود.
دكتر آخوندزاده از وجود يك هزار و 564 مقاله با آدرس كميته هاي تحقيقات دانشجويي در بانك‌هاي اطلاعاتي خبر داد و ادامه داد: همه بايد به سمت حمايت از تحقيق در مقطع دانشجويي ترغيب شوند چرا كه به تسريع تحقيقات علمي كمك مي‌كند.
قائم‌مقام معاونت تحقيقات و فناوري وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي تربيت دانشجو را مهم‌ترين هدف دانشگاه‌هاي علوم پزشكي اعلام كرد و افزود: اولويت نخست دانشگاه‌ها تربيت پزشكان و پرستاران و ساير حرفه هاي پزشكي مجرب و در كنار آن پژوهشگر خوب است.
دكتر آخوندزاده با بيان اينكه پژوهش بايد در كنار آموزش مناسب باشد و نبايد آموزش را فداي پژوهش كرد، افزود: دانشجو بهره‌مندي از حضور يك استاد باتجربه را بايد در الويت كار خود قرار دهد.
قائم‌مقام معاونت تحقيقات و فناوري وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي از برنامه‌ريزي براي تصويب بودجه‌هاي تحقيقاتي كوچك دانشگاهي خبر داد و افزود: بودجه تحقيقات دانشگاهي كوچك 2 ميليون تومان است و وزارتخانه براي دانشجويان محقق بعد از فارغ‌التحصيلي هم برنامه‌هايي را پيش‌بيني كرده است.
قائم‌مقام معاونت تحقيقات و فناوري وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي حمايت از كميته‌هاي تحقيقات دانشجويي را از ديگر برنامه‌هاي وزارتخانه طي سال جاري عنوان و اضافه كرد: اين حمايت براي حضور آن‌ها در كنگره‌هاي داخلي هم انجام مي‌شود.

 

تعداد بازدید:
60
نویسنده:
منبع:
كميته تحقيقات دانشجويي
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal