کلینیک تخصصی امام علی(ع)
۱۳۹۸ جمعه ۹ اسفند
1392/09/16
ارائه خدمات شنوايي سنجي در كلينيك امام علي ع
ارائه خدمات شنوائي سنجي در پلي كلينيك امام علي (ع) شهركرد

خدمتي جديد در پلي كلينيك تخصصي و فوق تخصصي امام علي (ع) شهركرد

ارائه خدمات شنوائي سنجي در پلي كلينيك امام علي (ع) شهركرد

به گزارش روابط عمومي معاون درمان :

خدمات شنوايي سنجي با حضور دو كارشناس شنوايي سنجي از ابتداي آذر ماه در كلينيك امام علي (ع) به مراجعين ارائه مي گردد .به گفته خانم ابوعلي كارشناس اين رشته : آزمايش شنوايي سنجي يا PTA با استفاده از دستگاه شنوايي سنجي با صداي خالص انجام مي گردد كه اصواتي با فركانس هاي مختلف به فرد داده مي شود و آستانه شنوايي فرد تعيين مي گردد.

اين كارشناس يكي ديگر از خدمات واحد شوايي سنجي را شنوايي سنجي گفتاري ذكر كرد و گفت در اين روش به جاي صداي خالص از صداهاي گفتاري (كلمات) استفاده مي شود ومسائل دو قسمت آستانه درك گفتار (SRT) و توانايي تفكيك گفتار (SDS) مي باشد و در اين روش بيماران مبتلا به كاهش شنوائي عصبي يا مركب ممكن است قادر به تكرار ميزان بسيار كمتري از كلمات باشند .

ابوعلي همچنين از انجام آزمونهاي تمپانومتري و شنوايي سنجي در كودكان و شيرخواران و كنترل پرده گوش از نظر عفونت در اين كلينيك خبر داد . وي گفت : بيماران بايستي جهت انجام شنوايي سنجي ابتدا به پزشك متخصص گوش و حلق و بيني مراجعه نموده و در صورت نياز به كلينيك شنوايي سنجي ارجاع گردند .

وي گفت : با پيگيري هاي مديريت كلينيك ، كلينيك شنوايي سنجي از ابتداي آذر ماه در پلي كلينيك تخصصي امام علي (ع) واقع در طبقه سوم افتتاح گرديده وتا كنون به بيش از ۱۰۰ بيمار نيازمند خدمات لازم را ارئه داده است .

اين كارشناس شنوايي سنجي افزود : ارزيابي قدرت شنوايي در افراد مختلف خصوصاً در كودكان ازاهميت بسياري برخوردار است و بعضي از بيماريها باعث كاهش شنوايي مي گردند و بايد با تشخيص زودهنگام اختلالات شنوايي از عوارض بعدي آن پيشگيري كرد . وي گفت : امروزه علم پزشكي پيشرفت زيادي كرده و روش ها و دستگاههاي زيادي براي اين منظور و ساير بيماري ها ابداع شده است .

تعداد بازدید:
80
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس : شهركرد، بلوار شريعتي، كلينيك تخصصي امام علي(ع)
كدپستي :                   تلفن :   32242696-038

تاریخ بروز رسانی 1398/12/08
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal