کلینیک تخصصی امام علی(ع)
۱۳۹۸ چهارشنبه ۷ اسفند
1394/08/28
اولين كلينيك تخصصي ديابت در چهارمحال و بختياري افتتاح شد
 اولين كلينيك تخصصي ديابت صبح امروز با حضور مسئولين دانشگاه علوم پزشكي، معاون فرماندار، اعضاي شوراي شهر و جمعي از پزشكان و پرسنل پلي كلينيك تخصصي و فوق تخصصي امام علي (ع) در ساختمان شماره 2 اين كلينيك افتتاح شد.
به گزارش وب دا؛ رئيس دانشگاه علوم پزشكي، خدمات بهداشتي و درماني چهارمحال و بختياري، در مراسم افتتاحيه اين كلينيك با آمار رو به افزايش بيماران ديابتي اشاره كرد و بيان داشت: اين در حالي است كه شايع ترين علت از كار افتادگي كليه ها، بروز بيماري هاي حاد چشمي و كوري بالغين و بسياري از بيماري هاي خطرناك ديگر ابتلا به ديابت مي باشد.
دكتر مرتضي هاشم زاده افزود:همچنين اين بيماري زمينه ابتلاء به بيماري هاي قلبي و عروقي و فشار خون بالا و در نهايت از كار افتادگي بيمار را فراهم مي نمايد.
وي، در ادامه ايجاد مراكز فعال براي تشخيص به موقع وارائه خدمات آموزشي، مشاوره اي و درماني را ضروري دانست و افزود: در كنار اين اقدام بايد با ترويج فرهنگ خود مراقبتي افراد نسبت به راه هاي پيشگيري از بيماري ها آگاهي پيدا كنند.
دكتر هاشم زاده ، عدم اطلاع بيماران از ابتلا خود به بيماري ديابت و افزايش احتمال ابتلاء به بيماري هاي مزمن ديگر را علت عمده شيوع اين بيماري عنوان كرد و افزود: اين در حالي است كه با انجام اقدامات تشخيصي ساده و آسان مي توان با اطلاع به موقع از وجود بيماري ان را كنترل و درمان كرد.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي، خدمات بهداشتي و درماني چهارمحال و بختياري، افتتاح كلينيك تخصصي ديابت در استان را گامي موثر در جهت ارائه خدمات كمي و كيفي به بيماران و هم استانيان دانست و اظهار داشت: مراجعين به اين مركز مي توانند كليه خدمات مربوط به بيماري خود را بشكل متمركز و با پرداخت حداقل هزينه از متخصصين مجرب و كارآزموده دريافت نمايند.
دكتر هاشم زاده در ادامه به ايجاد امكان ارائه خدمات در حجم بيشترو در مراكز متعدد اشاره داشت و تصريح كرد: علاوه بر خدمات تخصصي و فوق تخصصي كلينيك امام علي (ع) با همكاري دانشگاه و سپاه پاسداران امكان ارائه خدمات تشخيصي و درماني در كلينيك امام رضا(ع) توسط حداقل 20 پزشك متخصص فراهم شده است.
وي، بهره برداري از ساختمان شماره 2 كلينيك امام علي(ع) و استقرار پزشكان داخلي و راه اندازي كلينيك قلب و ديابت در اين ساختمان را از جمله اقدامات دانشگاه علوم پزشكي استان در راستاي متمركز نمودن خدمات تخصصي دانست.
دكتر هاشم زاده، تعداد بيماران مبتلا به ديابت شناسايي شده در استان را 11هزار نفر اعلام كرد و افزود: اين تعداد از بيماران در حال حاضر دريافت كننده خدمات درماني مراكز بهداشتي و درماني تابعه دانشگاه هستند.
وي، فراواني بيماران ديابتي در كشور را حدود 9 در يكصد نفر اعلام كرد و بيان داشت: اين در حالي است كه با توجه به مطالعات انجام شده تعداد بيماران ديابتي در چهارمحال و بختياري كمتر از اين نرم مي باشد.
به گفته وي، در حال حاضر برنامه غربالگري ديابت در شهرهاي زير 20 هزار نفر به طور منظم در حال انجام است و كليه بيماران شناسايي شده در سطح يك با ارجاع به سطوح بالاتر از خدمات تخصصي بهره مند مي شوند.
دكتر هاشم زاده در خصوص مساعدت دانشگاه علوم پزشكي براي تامين بخشي از هزينه هاي درمان بيمارن ديابتي گفت: تمامي مساعدت ها بر اساس سياست حمايتي وزارت متبوع و با اجراي ضوابط و آيين نامه هاي ابلاغي صورت مي پذيرد .
وي، اضافه كرد: در حال حاضر تامين هزينه هاي درماني بيماران كليوي كه در رديف بيماران خاص قرار گرفته اند توسط دانشگاه صورت مي گيرد و بيمار نيازمند پيوند كليه كه عمل جراحي انان در استان صورت مي گيرد تنها با پرداخت فرانشيز تحت درمان قرار مي گيرند كه همين مبلغ ناچيز نيز در صورت بي بضاعت بودن بيمار توسط دانشگاه تقبل مي شود.
تعداد بازدید:
41
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس : شهركرد، بلوار شريعتي، كلينيك تخصصي امام علي(ع)
كدپستي :                   تلفن :   32242696-038

تاریخ بروز رسانی 1398/12/07
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal