ستاد اقامه نماز
۱۳۹۸ پنج شنبه ۶ تير
1394/12/16
بيمارستان آيت اله كاشاني شهركرد رتبه برتر دستگاه هاي برگزار كننده نماز را كسب كرد
به گزارش وب دا؛ دكتر محسن درخشان، ضمن قدرداني از كليه دست اندركاران اين مجموعه در امر احياي نماز افزود: اين مركز با توجه ويژه به اين فريضه الهي بعنوان دستگاه برتر در امر برپايي نماز معرفي شد.
وي با اشاره به برخي فعاليت هاي صورت گرفته در زمينه برگزاري نماز جماعت افزود: استقبال خوب كاركنان،‌ كادر درماني و مراجعين و همراهان بيماران براي حضور در نماز جماعت و تشكيل صفوف طولاني از نمازگزاران نشان از موفقيت متوليان امر دارد.
به گفته وي، اين مركز ضمن برگزاري كلاس هاي احكام ويژه پرسنل همواره در تلاش است با حفظ جايگاه و اهميت اقامه نماز جماعت و اول وقت، روند ارائه خدمت به بيماران را نيز تسريع و ارتقاء ببخشد.
دكتر درخشان، برگزاري حلقه هاي معرفتي صالحين،‌برگزاري مراسم هاي مذهبي در اعياد و سوگواري اهل بيت عصمت و طهارت، برگزاري مراسم ويژه ختم صلوات جهت شفاي بيماران و اجراي طرح چهره به چهره احكام ،‌ح ضور بر بالين بيماران و عيادت و دلجويي روحاني مستقر در بيمارستان بهمراه مسئولين و كارشناسان روابط عمومي مركز ،‌ تعليم آيات و احاديث و توصيه بيماران به صبر و مبارزه و مقاومت در مقابل رنج بيماري را از فعاليت هاي جاري برگزار كنندگان نماز در بيمارستان آيت اله كاشاني شهركرد برشمرد.
وي،‌ با اشاره به استقرار روحاني در اين مركز آموزشي و درماني گفت: اين اقدام علاوه بر كمك به برگزاري نمازهاي جماعت ،‌امكان پاسخ گويي به مسائل شرعي بيماران،‌ همراهان وي و پرسنل را فراهم نموده است.
مسئول دفتر نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه علوم پزشكي شهركرد نيز در اين مراسم ،‌ برپايي نماز را از كارهاي ارزشمند و مورد سفارش خداوند و ائمه عنوان كرد.
حجت الاسلام والمسلمين مولوي با بيان حديثي مبني بر اينكه اولين عملي كه انسان روز قيامت در مورد آن مورد سوال قرار مي گيرد نماز است افزود: نماز ملاك و معيار سنجش ساير اعمال بندگان مي باشد و نمازگزاران جايگاه ويژه اي در روز قيامت نزد خداوند متعال دارند كه انجام هيچ كار نيك ديگري چنين پاداشي را در بر نخواهد داشت.
وي افزود: نماز كمترين اما با ارزش ترين تشكر و سپاس از خداوند است و آنچه موجب ارزشمندي آن مي گردد انگيزه و نيت طلب رضايت خداوند است.
حجت الاسلام والمسلمين مولوي با اشاره به ويژگي هاي مراكز درماني و دريافت كنندگان خدمات در اين مراكز بيان داشت: توجه به نماز اول وقت و اجراي برنامه هاي مختلف در راستاي تقويت بنيه مذهبي و اعتقادي پرسنل و مراجعين ضمن كمك به تقويت روحيه تلاش پرسنل توان و صبر بيماران براي مقاومت در مقابل مشكلات را نيزافزايش مي دهد.
وي گفت: نماز كارخانه انسان سازي است و برقراري ارتباط با خداوند عظمتي دارد كه بر ساير اعمال انسان تاثير مثبت گذاشته و موجب جلوگيري از انحراف و بازدارنده از زشتي و منكرات است.
گفتني است، در اين مراسم از تعدادي از پرسنل فعال در برپايي نماز با اهداي هداياي معنوي تجليل به عمل آمد.
تعداد بازدید:
89
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس:شهركرد، بلوار كاشاني، ستاد مركزي دانشگاه
كدپستي:8815713471 تلفن :
تاریخ بروز رسانی 1398/04/06
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal