دبیرخانه  سلامت و امنیت غذایی
۱۳۹۸ چهارشنبه ۵ تير
1396/11/10
كارگاه تدوين برنامه جامع سلامت استان و مجمع سلامت استان باحضور اعضاي پيام گزاران سلامت در شهركرد برگزار شد.
كارگاه تدوين برنامه جامع سلامت استان و مجمع سلامت استان باحضور اعضاي پيام گزاران سلامت در شهركرد برگزار شد.

رئيس دبير خانه سياست گذاري سلامت استان چهارمحال و بختياري از برگزاري اولين كارگاه تدوين برنامه جامع سلامت در تاريخ 96/11/9 در محل سالن جلسات دانشگاه علوم پزشكي شهركرد خبر داد

در اين نشست معاون محترم غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكي، رئيس محترم خانه مشاركت مردم در سلامت استان، رئيس محترم مركز تحقيقات عوامل اجتماعي موثر برسلامت و پيام گزاران محترم سازمان ها، ادارات و نهادهاي دولتي حضور داشتند.

فرهاد محمودي افزود: اين جلسه با محوريت تدوين برنامه جامع سلامت استان و تبيين فعاليت هاي دبيرخانه سياست گذاري سلامت استان و ارائه پيشنهادات و نظرات دراين زمينه برگزار گرديد.

وي، با تاكيد بررويكرد وزارت بهداشت با توجه به سياست هاي ابلاغي مقام معظم رهبري مبني بر افزايش آگاهي و مسئوليت پذيري و توانمندسازي و مشاركت ساختارمند فرد،خانواده و جامعه در حفظ و ارتقاء سلامت با استفاده از ظرفيت هاي نهادها و سازمان هاي فرهنگي و آموزشي رسانه ي كشور تحت نظارت وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشكي افزود ما بايد به سمتي برويم كه همه مردم در بحث سلامت و خود مراقبتي توانمند باشند.

رئيس دبير خانه سياست گذاري سلامت استان چهارمحال و بختياري با بيان اينكه سلامت موضوعي همه جانبه بوده و عوامل زيادي بر آن موثر است تشكيل دبيرخانه سياست گذاري سلامت استان را به عنوان ساختاري ميانجي و هماهنگ كننده براي سلامت همه جانبه و الگويي براي هماهنگي فرايندهاي سياست گذاري و برنامه ريزي سلامت براي سطح استان برشمرد و افزود اجراي نظام نامه استاني مديريت سلامت همه جانبه با رويكرد مولفه هاي اجتماعي موثر بر سلامت مبناي كار اين دبيرخانه مي باشد.

ايشان افزود بر اين اساس در استان كميته ها و شوراهاي مرتبط با نظام نامه در استان ازجمله شوراي پيام رسانان سلامت، كميته ديدباني سلامت، انديشگاه سلامت، خانه مشاركت مردم در سلامت و شوراي پيام گزاران سلامت استان تشكيل و زمينه تدوين برنامه جامع سلامت استان با مشاركت و همكاري اين كميته ها و شورا ها فراهم گرديده است.

محمودي با اشاره به نقش انكار ناپذير مشاركت مردم در ارتقاي سلامت جامعه و توسعه پايدار جوامع، كميته ها و زيرمجموعه هاي اين دبيرخانه را افرادي توانمند و با تجربه براي انجام اقدامات پيشگيرانه و ترويج فرهنگ سلامت در استان معرفي كرد و افزود: توانمند سازي مردم در ارتقاء سلامت استان از اهداف اصلي اين اقدام خواهد بود.

در ادامه اين كارگاه موضوع آموزشي سياستگذاري مبتني بر شواهد به منظور نهادينه سازي فرهنگ سياستگذاري آگاه از شواهد با هدف اطمينان بخشي نسبت به اتخاذ تصميمات مستدل و قابل طرح و اجرا در مجامع ملي وبين المللي توسط رئيس مركز تحقيقات عوامل اجتماعي موثر بر سلامت ارائه گرديد.
تعداد بازدید:
70
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس : تقاطع خيابان مولوي با وليعصر بالاتر از سه راه سينما، ساختمان مركز جامع خدمات سلامت شماره 7 شهركرد ،طبقه دوم
كدپستي : 8816776749        تلفن : 32242837-038
تاریخ بروز رسانی 1398/04/05
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal