کمیته تحقیقات دانشجویی
۱۳۹۸ شنبه ۲۹ تير
1395/12/25
شمال تا جنوب كشور عرصه افتخار آفريني دانشجويان كميته تحقيقات دانشگاه علوم پزشكي شهركرد
به نام خدا
گزارش مختصر از اولين كنگره ملي دانشجويي طب سنتي و مكمل - مازندران
21-20 اسفند ماه 1395، ساري ، مجتمع پيامبر اعظم دانشگاه علوم پزشكي مازندران
شمال تا جنوب كشور عرصه افتخار آفريني دانشجويان كميته تحقيقات دانشگاه علوم پزشكي شهركرد
اولين كنگره ملي دانشجويي طب سنتي و مكمل در روزهاي جمعه و شنبه 21-20 اسفند ماه 1395 به ميزباني دانشگاه علوم پزشكي مازندران برگزار گرديد. در اين كنگره تعداد زيادي از دانشجويان پژوهشگر، داوران، كارشناسان و اساتيد متخصص در طب سنتي حضور داشتند كه جناب آقاي دكتر خدادوست رئيس دفتر تعالي طب سنتي وزارت بهداشت مهمان ويژه اين كنگره بودند. در اين كنگره حدود 310 مقاله كه 42 عدد به صورت سخنراني و بقيه به صورت پوستر پذيرفته و ارائه گرديد.
مراسم افتتاحيه در سالن همايش مصباح دانشگاه علوم پزشكي مازندران ساعت 8:30 با تلاوت آياتي از قرآن كريم برگزار گرديد. سپس آقاي دكتر عنايتي معاونت تحقيقات و فناوري ضمن خوشامد گويي به همه ي حضار و تشكر از همه ي عوامل اجرايي و علمي سخنراني خود را ايراد فرموند و در ادامه آقاي دكتر خدادوست مهمان ويژه كنگره مطالبي در رابطه با اهميت طب سنتي در عصر حاضر بيان نمودند. در پايان نيز آقاي دكتر حسيني دبير علمي كنگره نحوه پذيرش و بررسي مقالات را شرح دادند.
پس از يك استراحت كوتاه و پذيرايي، نشست دوم در ساعت 10:30 با ارائه مقالاتي در زمينه بيماري ها، تشخيص و درمان در طب سنتي و مكمل به صورت سخنراني آغاز گرديد. پس از اتمام زمان نشست اول، نشست هاي بعدي در روز اول كنگره در قالب پنل داروهاي گياهي و گياهان دارويي در ساعت 13:30 و ساعت 15:30 هريك با ارائه 9 مقاله كار خود را آغاز كردند و پس از ارائه هر مقاله داوري و پرسش و پاسخ براي حضار برگزار گرديد. پس از اتمام نشست ها در محل اسكان مهمانان مسابقه و جشن برگزار شد.
روز دوم كنگره ساعت 8 صبح دو نشست به صورت سخنراني در پانل هاي اصلاح سبك زندگي و كمك به گروه هاي آسيب پذير و تاريخ پزشكي، باورها و مكاتب طبي با ارائه 15 مقاله برگزار شد. همزمان با ارائه مقالات به صورت سخنراني، تعداد 268 مقاله به صورت پوستر در پانل هاي مذكور ارائه شدند. همچنين كارگاه هايي با موضوعات مختلف براي علاقه مندان در اين كنگره برگزار شد.
بعد از صرف ناهار و نماز مراسم اختتاميه و معرفي نفرات برتر با سخنراني آقاي دكتر عليزاده، آقاي دكتر حسيني دبير علمي كنگره و آقاي جعفرپور دبير اجرايي كنگره همراه بود و ضمن تشكر از كليه ي شركت كنندگان در اين كنگره، ميزان رضايت آنها از برگزاري كنگره كه در قالب نظر سنجي بدست آمده بود، بيان شد. سپس از نفرات برتر ارائه مقاله به صورت سخنراني و پوستر، داوران برتر و عوامل اجرايي و علمي تقدير بعمل آمد.
پس از درخشش دانشجويان دانشگاه علوم پزشكي شهركرد در سومين كنگره پژوهشي دانشجويي منطقه جنوب غرب – دزفول اين بار نوبت به شمال كشور و اولين كنگره ملي دانشجويي طب سنتي و مكمل رسيد و دانشگاه علوم پزشكي شهركرد با ارائه 23 مقاله پذيرفته شده بار ديگر جايگاه والاي خود را در عرصه پژوهش ثابت نمود.
به اين ترتيب در بخش سخنراني جناب آقاي رضا حيدري سورشجاني و سركار خانم پريا حاج هاشم خاني به عنوان نفرات برتر كنگره انتخاب شدند.
 
 
 
تعداد بازدید:
82
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس: شهركرد، بلوار كاشاني، ستاد دانشگاه، ساختمان شماره 2
كد پستي: 8815713471   تلفن: 33349508-038
دور نگار:            -038
 src@skums.ac.ir 
تاریخ بروز رسانی 1398/04/29
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal