مدیریت آمار و فناوری اطلاعات
۱۳۹۸/۴/۳۱
1396/08/25
برگزاري نشست پايش عملكرد معاونت توسعه و مديريت و منابع دانشگاههاي قطب 7 وزارت بهداشت
 
 جلسه پايش برنامه عملياتي حوزه رياست و معاونت توسعه در سال 96 تشكيل شد
معاون توسعه مديريت و منابع دانشگاه علوم پزشكي شهركرد، از تشكيل جلسه پايش برنامه عملياتي حوزه رياست . معاونت توسعه در سال 96 خبر داد.
 دكتر حميد رئيسي افزود: اين جلسه با محوريت تشريح بازخورد برنامه عملياتي سال 95 از برنامه OP و بيان انتظارات از عملكرد واحدها از برنامه OP و HOP در سال 96 در بيست و هفتمين روز از خردادماه جاري با حضور مديران و كارشناسان واحدهاي مربوطه تشكيل شد.
وي، با اشاره به تشكيل جلسه مشابه اين جلسه در بيست و سومين روز از ماه جاري افزود: امروز كليه فعاليت هاي واحد ها، همراه با مستندات مربوطه مورد بررسي قرار گرفت.
وي، همچنين از ابلاغ برنامه عملياتي دانشگاه در سال 96 و تشريح اين برنامه براي مديران واحدهاي مربوطه خبر داد و افزود: در مقدمه اين برنامه آمده است، برنامه عملياتي گر چه ذيل چشم انداز، ‌سياست ها و راهبردي هاي كلي تدوين مي شود و به ظاهر پيچيدگي كمتري دارد اما از اهميتي بي بديل و انكار ناشدني در تحقق چشم انداز، راهبردها و اهداف كلان برخوردار است.
وي تصريح كرد: اثربخشي هر نوع برنامه و به ويژه برنامه عملياتي مستلزم تعامل نزديك معاونت ها و حوزه هاي تخصصي ستاد وزارتخانه با دانشگاه ها و دانشكده هاي علوم پزشكي به عنوان مجريان برنامه عملياتي بعنوان نخستين نكته حائز اهميت در اين مقدمه ذكر شده است.
دكتر رئيسي افزود: نكته بعدي متذكر شده در اين مقدمه اين گونه بيان شده است كه، اگرچه برنامه عملياتي مشترك مي تواند متضمن همسويي ، يكپارچگي و همسويي ميان دانشگاه هاي علوم پزشكي باشد و به پيشبرد همزمان اقدامات اساسي در سراسر كشور كمك كند اما نمي تواند و نبايد جاي برنامه عملياتي اختصاصي دانشگاه هاي علوم پزشكي را بگيرد.
معاون توسعه مديريت و منابع دانشگاه گفت: در ادامه متن اين مقدمه بيان شده است؛ برنامه عملياتي مشترك بويژه اگر با تعامل و مشاركت مديران و كارشناسان دانشگاه هاي علوم پزشكي همراه باشد مي تواند بستري براي يادگيري جمعي در نظام سلامت بدل شود.
دكتر رئيسي افزود: تحقق برنامه عملياتي در اين مقدمه در گرو پايش پيشرفت آن به قصد شناسايي و رفع گلوگاه ها و موانع پيشبرد آن مطرح شده است و در پايان به اين نكته اشاره شده است كه تدوين و تصويب برنامه عملياتي حتي در بالاترين سطوح ستاد و دانشگاه هاي علوم پزشكي بنا به دلايل مختلف به تنهايي نمي تواند ضامن تحقق آن باشد.
 
 
 
 
 
تعداد بازدید:
8
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
آدرس : شهركرد، بلوار كاشاني، ستاد دانشگاه، ساختمان شماره 1
كدپستي :8815713471           تلفن :33331040-038
                   دور نگار :33331040-038
                      It@skums.ac.ir    
Qr Code
تاریخ بروز رسانی 1398/04/31
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal