مرکز تحقیقات سرطان
۱۳۹۸ سه شنبه ۲۵ تير
1396/11/09
شعارهاي روزهاي هفته جهاني سرطان

دوشنبه 8 بهمن ماه:پوست سالم و پيشگيري از سرطان
مهمتري علت شناخته شده در ايجاد سرطان پوست،تابش نور آفتاب و نيز آفتاب سوختگي است.لذا مي توان با مصرف كرمهاي ضدآفتاب ،پوشش كافي بدن و استفاده از كلاه و عينك آفتابي از ايجاد سرطان پوست جلوگيري كرد.

سه شنبه 9 بهمن ماه:تغذيه مناسب و پيشگيري از سرطان
با استفاده از سبزيجات و ميوه هاي تازه و مواد غذائي حاوي فيبر،مصرف حداقل چربي،اجتناب از مصرف زياد مواد غذائي حاوي نگهدارنده مي توان از بروز بسياري از سرطانها جلوگيري كرد.

چهارشنبه 10 بهمن ماه:ورزش مداوم و پيشگيري از سرطان
ورزش مرتب به صورت حداقل 3 ال 4 ساعت ورزش سبك در طول هفته،نقش بسيار موثري در پيشگيري از سرطان دارد.ورزش به اصطلاح سوخت و ساز چربي ها،به جريان درآوردن خون در ارگانهاي بدن و بالا بردن ايمني سلولي از بروز سرطان جلوگيري مي كند.

پنجشنبه 11 بهمن ماه:مشاركت مردمي و پيشگيري از سرطان
شيوع سرطان در جامعه يك رخداد بزرگ است و پيشگيري از آن نيازمند مشاركت كل افراد جامعه است ،باكاهش مصرف آلاينده هاي محيط زيست،كاهش مصرف دخانيات،تنظيم سوخت خودروها،به حداقل رساندن رفت و آمد وسائل نقليه در سطح شهر از شيوع سرطان پيشگيري كنيم.

جمعه 12 بهمن ماه:پرهيز از مصرف دخانيات و مشروبات الكي و پيشگيري از سرطان
مصرف دخانيات بزرگترين عامل شناخته شده در ايجاد سرطان است و بجز افراد سيگاري افرادي كه در معرض دود سيگار هستند را نيز تهديد مي كند.سپس بااستفاده از مصرف سيگار در حضور كودكان و احترام به قانون منع مصرف سيگار در مكانهاي عمومي به سلامت خود و ديگران كمك كنيم.

شنبه 13 بهمن ماه:امنيت شغلي،محيط زيست پاك و پيشگيري از سرطان
در محيطهاي كاري كه احتمال الودگي شيميائي وجود دارد مسائل حفاظت كننده مانند دستكش،ماسك را فراموش نكنيم و يا معاينات دوره اي از سلامت خود مطمئن شويم.

يكشنبه 14 بهمن ماه:حمايت از بيماران مبتلابه سرطان
بيماري سرطان يك بيماري مزمن است.بيمار،خانواده بيمار و نزديكان وي نيازحمايت ويژه دارند با تشكيل انجمنهاي حمايتي به اين بيماران ياري برسانيم.

دوشنبه 15 بهمن ماه:روز جهاني مبارزه با سرطان
با توجه به علائم هشدار دهنده سرطان و مراجعه بموقع به پزشك و شركت در برنامه هاي غربالگري و بيماري سرطان به درمان بموقع سرطان اقدام و كيفيت زندگي را بالا بريم.
تعداد بازدید:
21
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت

آدرس: شهركرد، بيمارستان هاجر، مركز تحقيقات سرطان

كدپستي: 8816754633

تلفن: 32220016-038 داخلي 2379

تاریخ بروز رسانی 1398/04/25
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal