مرکز بهداشت شهرستان شهرکرد
۱۳۹۸ پنج شنبه ۶ تير
1396/12/15
طرح بسيج سلامت نوروزي همزمان با سراسر كشور در چهارمحال و بختياري آغاز شد
وب دا؛ معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي شهركرد و رئيس مركز بهداشت استان چهارمحال و بختياري از آغاز طرح بسيج سلامت نوروزي همزمان با سراسر كشور در اين استان خبر داد.
به گزارش وب دا؛ دكتر عبدالمجيد فدايي افزود: طرح بسيج سلامت نوروزي از 15 اسفندماه لغايت 15 فروردين ماه سال 1397 به مدت 30 روز در سطح استان اجرا مي گردد.
وي تصريح كرد: اين طرح از ساعات آغازين روز سه شنبه 15 اسفندماه جاري پس از برگزاري جلسه هماهنگي با اجراي مانور برنامه سلامت نوروزي گروه سلامت محيط و كار با خودروها و لباس هاي متحد و الشكل و نصب بنر هاي اطلاع رساني رسماً آغاز شد.
دكتر فدايي با اشاره به موفقيت و عملكرد چشمگير بازرسين و كارشناسان بهداشت محيط در تعداد بازديد هاي سال گذشته از اماكن عمومي و بين راهي، مراكز تهيه و توزيع مواد غذايي، بر افزايش كيفيت نظارت ها، ‌اثر بخشي آن و اقدام به موقع و برخورد قاطع با متخلفين تاكيد كرد.
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي شهركرد، همچنين بر ضرورت مستند سازي و ثبت دقيق اطلاعات در سامانه و گزارش دهي به موقع تاكيد كرد و افزود: با توجه به امكان شيوع بيماري هاي منتقله از آب و غذا ، نظارت مستمر بر سلامت آب در مراكز تفريحي و گردشگري بويژه در مناطق روستايي، كلر زني و حفاظت از حريم منابع آب و نصب تابلو در كنار شيرهاي آب آشاميدني و غير قابل شرب ضروري است.
وي تصريح كرد: سامانه 190 براي اعلام گزارشات مردمي معرفي و بايد در تمام ساعات شبانه روز پاسخگو و فعال باشد.
رئيس مركز بهداشت استان چهارمحال و بختياري در ادامه به بازديد هاي مشترك بهداشت محيط و ساير سازمان هاي متولي اشاره داشت و افزود: برنامه ريزي ها براي حضور فعال در اين بازديد ها بايد انجام شود.
وي با بيان اينكه تاكنون آنفولانزاي پرندگان مشكل جدي در استان ايجاد نكرده است افزود: با توجه به شيوع بيماري در استان هاي هم جوار همچنان بايد آمادگي ها براي مديريت اين بيماري حفظ شود و در صورت مشاهده هرگونه علائم يا مرگ و مير مشكوك پرندگان گزارشات در اسرع وقت ارسال شود.
به گفته وي، در طرح بسيج سلامت نوروزي امسال 180 بازرس و كارشناس بهداشت محيط در 9 شهرستان حضور فعال دارند و روزانه 19 اكيپ دو نفره، كنترل و بازرسي از اماكن بين راهي ،‌هتل ،‌مسافرخانه ها، مراكز اقامتي و تفريحي را بر عهده دارند.
به گفته وي، كارشناسان و بازرسين طي اين بازديد ها مجهز به تجهيزات پيشرفته آزمايشاهي بوده و در صورت نياز به آزمايشات دقيق تر نمونه ها در اسرع وقت به آزمايشگاه مواد غذايي، آشاميدني،خوراكي، ‌بهداشتي و آرايشي معاونت غذا و دارو ارسال مي شود .
وي تصريح كرد: 105 امكنه بين راهي در طول 30 روز اجراي طرح حداقل 2 بار مورد بازرسي قرار خواهند گرفت.
دكتر فدايي گفت: سامانه 190 نيز آماده دريافت شكايت هاي مردمي است و در كمتر از 72 ساعت نظارت و بازرسي از محل اعلام شده انجام و شكايت هاي مردمي پيگيري مي گردد
تعداد بازدید:
25
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس :  شهركرد ، خيابان شهيد باهنر -جنب مصلي امام خميني(ره)
كدپستي :        تلفن :32224489 -038
دور نگار :  32224582-038
تاریخ بروز رسانی 1398/04/06
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal