مدیریت روابط عمومی
۱۳۹۸/۱۱/۲۹
1398/06/25
بيست و هفتمين جلسه ستاد اجرايي برنامه تحول نظام سلامت دانشگاه علوم پزشكي شهركرد برگزار شد
وبدا؛ سرپرست معاونت توسعه مديريت و منابع دانشگاه علوم پزشكي شهركرد، از تشكيل بيست و هفتمين جلسه ستاد اجرايي برنامه تحول نظام سلامت اين دانشگاه خبر داد.
به گزارش وبدا؛ دكتر علي ضامن صالحي فرد افزود: اين جلسه در دوازدهمين روز از شهريورماه 98 با حضور رياست دانشگاه و ساير اعضا در سالن كنفرانس مجتمع رحمتيه برگزار شد.
وي تصريح كرد: در راستاي ارائه گزارش ستاد اجرايي پرونده الكترونيك سلامت، گزارش نظام ارجاع توسط كارشناسان حوزه معاونت درمان ارائه و مقرر گرديد: با توجه به اجراي برنامه نظام ارجاع الكترونيك بيمارستان سيدالشهداء(ع) فارسان ساير بيمارستانها نيز به اين برنامه بپيوندند و گزارش كامل توسط تيم اجرايي برنامه نظام ارجاع استان در جلسه آتي ارائه گردد.
وي اظهار داشت: همچنين با توجه به گزارش ارسال الكترونيك اسناد توسط كارشناسان معاونت درمان و مدير پروژه ارسال الكترونيك دانشگاه و وجود برخي از چالشها و موانع كار از جمله كمبود نيروي تخصصي در اين حيطه، اشكالات وارده به فرآيند ترخيص، بي اطلاعي تيمهاي آموزشي از ضوابط رسيدگي به پرونده مقرر گرديد: نسبت به بكار گيري نيروهاي كمكي توانمند جلسه و اتخاذ تصميمات مشترك دو معاونت درمان و آموزشي، اطلاع رساني به كليه گروههاي آموزشي، ساماندهي فرآيند ترخيص و رسيدگي اقدام گردد و ساير بيمارستان ها نيز از اين رويه تبعيت نمايند.
دكتر صالحي فرد گفت: با توجه به اهميت رصد نمودن درآمدها، كاهش هزينه دارو و تجهيزات پزشكي، جلوگيري از تحميل كسورات ناشي از ثبت يا عدم ثبت خدمت، حسب تاكيد رياست محترم دانشگاه نيز مقرر گرديد: كميته دانشگاهي اقتصاد دارو درمان و تجهيزات پزشكي زير نظر رياست دانشگاه به صورت دوره اي و فصلي تشكيل گردد و كليه مباحث مربوط به احصاء و افزايش درآمدها با رويكرد ساماندهي و برنامه ريزي جهت درآمدهاي مراكز درماني تشكيل گردد.
وي اضافه كرد: همچنين راهكارهاي افزايش درآمدها و برنامه ريزي آن در دستور كار قرار گيرد و معاونت توسعه مديريت و منابع و معاونت مسؤوليت پيگيري امور اجرايي اين كميته مي باشند.
سرپرست معاونت توسعه مديريت و منابع دانشگاه علوم پزشكي شهركرد گفت: پيرو طرح برخي از چالشها و مشكلات مربوط به سامانه اطلاعات بيمارستان(HIS) ميزان كارآمدي و عملكرد سامانه در قالب شاخصها و معيارهاي ارزيابي سامانه هاي اطلاعات بيمارستاني، بررسي و نتيجه در جلسه ستاد اجرايي مطرح گردد و همچنين با توجه به مشكلات مطرح شده مربوط به سپاس و عدم ارسال پرونده هاي پزشكي، پيگيري و اقدام لازم به عمل آيد.
دكتر صالحي فرد، با اشاره به اهميت كليه مصوبات فوق الذكر اظهار داشت: همچنين مقرر گرديد: جزييات هر بند در كميته هاي ستاد اجرايي مطرح و پيگيري گردد و موضوعات مربوط به امور درآمد و كاهش هزينه ها در دستوركار كميته منابع و مصارف دانشگاه قرار گيرد.
تعداد بازدید:
24
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal