مدیریت روابط عمومی
۱۴۰۱/۵/۱۷
1401/01/21
ضرورت تزریق حداقل یک نوبت واکسن کرونا در سال 1401


وبدا؛ سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی چهارمحال و بختیاری گفت: امسال تزریق حداقل یک نوبت واکسن کرونا برای تمامی گروه‌های سنی واجد شرایط الزامی است.

به گزارش وبدا؛ دکتر ارسلان خالدی فر در تشریح این خبر اظهار داشت: بر اساس اعلام وزارت بهداشت، کلیه افراد واجد شرایط که تاکنون واکسن کرونا تزریق نکرده و یا یکی از 3 دز واکسن را تزریق کرده‌اند، باید در سال 1401 حداقل یک نوبت واکسن علیه بیماری کرونا دریافت کنند.
وی افزود: در این راستا افرادی که تاکنون برای تزریق واکسن کرونا اقدام نکرده اند امسال نوبت اول، افرادی که یک دز واکسن زده اند در سال جاری نوبت دوم، افرادی که دو دز واکسن تزریق کرده اند نوبت سوم و افرادی که سه دز واکسن زده اند دز چهارم را در سال 1401 دریافت می کنند.
دکتر خالدی فر با اشاره به افزایش مسافرت های نوروزی در سال جاری اضافه کرد: در نوروز سال 1401 ، حدود 70 میلیون سفر بین استانی، 439 میلیون سفر بین شهری و 500 هزار سفر خارجی در کشور انجام شد.
وی افزود: افزایش چشمگیر این مسافرت ها نسبت به نوروز قبل، حاکی از تلاش ها و اقدامات مجموعه وزارت بهداشت در دولت سیزدهم با تسهیل دسترسی به واکسن و واکسیناسیون همگانی علیه بیماری کروناست.
دکتر خالدی فر بر تشدید نظارت‌ها در جهت رعایت شیوه نامه های بهداشتی در مدارس، پایانه‌ها و اماکن تجمعی خبر داد و گفت: با توجه به بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها، تهویه مناسب هوا، فاصله‌گذاری فیزیکی، استفاده از ماسک و ترغیب به واکسیناسیون الزامی است.
به گفته دکتر خالدی فر: تاکنون در گروه سنی بالای 18 سال 90 درصد دز اول، 82.4 درصد دز دوم و 45 درصد دز سوم واکسن کرونا را در چهارمحال و بختیاری دریافت نموده اند.
تعداد بازدید:
148
نویسنده:
منبع:
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal