مدیریت روابط عمومی
۱۴۰۲/۱۲/۵
1402/04/23
اطلس جوانی جمعیت چهارمحال و بختیاری آماده شد
وبدا؛ معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد از آماده شدن اطلس جوانی جمعیت استان چهارمحال و بختیاری خبر داد.
 
به گزارش وبدا، دکتر علی احمدی رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری در همایش بررسی سقط غیرقانونی جنین اظهار داشت: هم اکنون آمار رسمی از سقط غیرقانونی جنین در کشور و استان ما وجود ندارد.
 
وی افزود: در سال 1401 چهارمحال و بختیاری با حدود 122 مورد سقط جنین به صورت قانونی و با مجوز پزشکی قانونی، رتبه پنجم کشور را به لحاظ سقط جنین قانونی داشت.
 
دکتر احمدی با تاکید بر اینکه حتی یک مورد سقط نباید انجام شود گفت: خوشبختانه روند سقط جنین در چهارمحال و بختیاری روبه کاهش است.
 
وی خاطرنشان کرد: به منظور بررسی دقیق وضعیت شهرستان ها، اطلس جوانی جمعیت چهارمحال و بختیاری بر اساس آخرین آمار و اطلاعات دریافت شده از مراجع اطلاعاتی برای استفاده بهینه از داده‌ها در سطح شهرها و روستاها طراحی شده است.
 
دکتر احمدی گفت: ‌بر این اساس شهرستان های سامان، بن، شهرکرد و کیار در اولویت های ترویج فرزندآوری هستند.
 
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد افزود:‌ همچنین شهرستان های بروجن و فارسان و بعد از آن شهرستان های خانمیرزا، لردگان و فلارد در امر ترغیب به جوانی جمعیت نیاز به توجه بیشتری دارند.
 
دکتر احمدی گفت: ‌برنامه جامعی برای برون رفت درست از بحران جمعیت درنظر گرفته شده است که مشارکت همه دستگاه های اجرایی را می طلبد.
وی به انعقاد تفاهم نامه معاونت بهداشت وزارت با سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور درخصوص راه اندازی مرکز نفس (نجات فرزندان سقط) اشاره کرد و گفت: با انعقاد این تفاهم نامه مشارکت مردم و همکاری های برون بخشی و درون بخشی در جهت کاهش سقط و جوانی جمعیت افزایش می یابد.
 
دکتر احمدی بالارفتن سن ازدواج، طلاق، ناباروری و سقط جنین را مهمترین عوامل پیری و سالمندی جمعیت عنوان کرد و گفت: هر چند از دهه 90 بحران جوانی جمعیت در کشور مطرح است اما با تصویب قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در دولت سیزدهم، طی دو سال اخیر به صورت جد به این مسئله ورود و پرداخته شده است.
 
وی با تاکید بر اجرای این قانون افزود: در این قانون ترویج هرگونه وسیله و روش پیشگیری از بارداری در خانه های بهداشت، مراکز جامع سلامت، بخش خصوصی و دولتی، داروخانه ها و عطاری ها جُرم و ممنوع است.
تعداد بازدید:
306
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:4
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal