مدیریت روابط عمومی
۱۴۰۲/۱۲/۵
1402/04/30
کمبود نیروی انسانی مهمترین چالش اورژانس کشور
وبدا؛ رئیس قطب مرکزی سازمان اورژانس کشور، کمبود نیروی انسانی را از مهمترین چالش های موجود عنوان کرد.
 
به گزارش وبدا، آقای حیدی در نشست یک روزه مسئولان قطب مرکزی سازمان اورژانس کشور به میزبانی شهرکرد گفت: کمبود نیروی انسانی و فرسوده بودن آمبولانس‌های اورژانس از جمله چالش‌های این نهاد امدادی است.
 
وی افزود: در این جلسه که با حضور روسای اورژانس پیش‌بیمارستانی و مدیران حوادث دانشگاه‌های علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی قطب هفت کشور شامل چهارمحال و بختیاری، اصفهان، یزد و کاشان در محل دانشگاه علوم‌پزشکی شهرکرد برگزار شد با هم‌اندیشی و ارائه گزارش عملکرد تلاش شد تجربه‌ها، راهکار‌ها و پیشنهادات برای رفع این چالش‌ها مطرح و مورد استفاده قرار گیرد.
 
دکتر محمود شمسی پور رییس اورژانس پیش‌بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست با اشاره به نیاز مناطق کوهستانی به آمبولانس کمک‌دار گفت: به منظور تجهیز ناوگان اورژانس رایزنی‌های لازم از سوی مسئولان استانی انجام شده تا تعدادی آمبولانس کمک‌دار مورد نیاز مناطق کوهستانی وارد استان شود. 
 
وی با اشاره به فرسوده بودن ناوگان اورژانس استان گفت: یکی از راه‌های برون رفت از این مشکل در دولت سیزدهم، راه اندازی آمبولانس‌های خصوصی بود که در آینده نزدیک سومین مورد آن در استان به بهره برداری می‌رسد.
 
دکتر شمسی پور به کمبود نیروی انسانی در اورژانس استان اشاره کرد و گفت: هم‌اکنون بیش از 400 نفر تکنسین در اورژانس پیش‌بیمارستانی مشغول فعالیت هستند.
 
وی افزود: درحال حاضر بیش از 80 دستگاه آمبولانس، یک بالگرد، دو اتوبوس آمبولانس و سه موتورلانس با یک دیسپچ مرکزی در اورژانس استان فعال است.
 
دکتر شمسی پور از فعالیت 58 پایگاه اورژانس در این استان گفت و ادامه داد: با بهره گیری از ظرفیت خیرین 9 پایگاه دیگر در سطح استان در حال احداث است.
 


تعداد بازدید:
221
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:3
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal