حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۸/۱۲/۱
1391/09/18
هزینه 20 میلیارد ریالی برای برنامه پزشک خانواده در چهارمحال و بختیاری
 

دکتر ناصر خسروی در جلسه ستاد راهبردی پزشک خانواده این استان اظهار داشت: استان‌های چهارمحال وبختیاری، سیستان و بلوچستان و خوزستان از سال 89 به عنوان استان‌های پایلوت برای اجرای طرح پزشک خانواده انتخاب شدند و مقرر شده که این طرح با رفع مشکلات در تمامی شهر‌های کشور اجرا شده و مردم در نقاط مختلف از نتایج آن بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به اهداف طرح پزشک خانواده گفت: صیانت از سلامت خانواده، اجرای عدالت در سلامت و ارائه خدمات در قالب شیوه ارجاع و نهایتا اصلاح شیوه زندگی مردم از جمله مهم‌ترین اهداف این طرح است.

دکتر خسروی با بیان اینکه فاز اول سرشماری و ثبت الکترونیکی طرح پزشک خانواده از سال 88 شروع شده است، افزود: در سال 88 سرشماری این طرح در تمام شهرستان‌های استان به جز شهرکرد انجام شد و سرشماری این طرح در شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری نیز در سال 91 نیز عملیاتی شد.

رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری هزینه سرشماری طرح پزشک خانواده در سطح این استان را 3 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: 95 درصد جمعیت شهری، 45 درصد جمعیت روستایی ثبت اطلاعات شده و در مجموع 55 درصد اطلاعات تمام جمعیت استان وارد سامانه شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه بالغ بر 15 میلیارد ریال اعتبار برای بستر سازی و اقدامات اجرای طرح پزشک خانواده هزینه

 

 

شده خاطرنشان کرد: برای استقرار سامانه سلامت ایرانیان در مرکز شهری و روستایی 800 دستگاه رایانه و دیگر ملزومات خریداری شده است.

وی از هزینه 25 میلیون ریال اعتبار برای آموزش بهورزان در سطح این استان خبر داد و افزود: علاوه‌ بر این بلوک بندی و توقیف سمت‌ها برای تیم سلامت در مراکز مجری برنامه انجام شده و تا به امروز 600 نفر در کلیه مراکز شهری بیمه شده‌اند.

دکترخسروی اذعان داشت: تا امروز تقریبا بیش از 20 میلیارد ریال توسط دانشگاه علوم‌پزشکی چهارمحال و بختیاری برای اجرای بهتر طرح پزشک خانواده هزینه شده است.

تعداد بازدید:
108
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس:شهركرد، بلوار كاشاني، ستاد مركزي دانشگاه
كدپستي:8815713471      تلفن:5-33330061-038
تاریخ بروز رسانی 1398/12/01
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal