حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۸/۱۲/۱
1392/09/12
آخرين جلسه اعضاي شوراي صنفي دانشگاه علوم پزشكي شهركرد برگزار شد
گزارش وب دا؛ آخرين جلسه اعضاي شوراي صنفي دانشگاه علوم پزشكي در تاريخ يازدهم آذرماه جاري با حضور رياست دانشگاه ،‌ معاون دانشجويي فرهنگي و مدير امور دانشجويي و اعضاي اين شورا برگزار شد.

در ابتدا اعضاي شوراي صنفي به طرح مسائل و خواسته هاي دانشجويان پرداختند و در ادامه پيشنهادات خود را براي پاسخ گويي به خواسته هاي دانشجويان ارائه نمودند.

برگزاري جشن روز دانشجو و درنظر گرفتن هدايا براي آنان اولين موضوع مطرح شده توسط اعضاي حاضر در اين جلسه بود كه رياست دانشگاه در پاسخ ، هدف از برگزاري جشن را ايجاد فضاي شاد و خاطره انگيز عنوان كرد و افزود: علي رغم مشكلات مالي داشنگاه در سالهاي اخير، همواره براي برگزاري برنامه هاي فرهنگي تلاش شده است و خوشبختانه خللي در اين برنامه ها احساس نمي شود.

پيگيري قطعي اينترنت در خوابگاه ها، از ديگر مسائل مطرح شده بود كه دكتر ايماني از اختصاص بودجه ۴۰ ميليارد ريالي جهت توسعه IT دانشگاه خبر داد و افزود: متاسفانه تا كنون اين بودجه تامين نشده است. اما پيگيري هاي لازم براي افزايش سرعت و دسترسي ۲۴ ساعته دانشجويان خوابگاهي از اينترنت انجام و نتايج مطلوبي در اين زمينه به دست آمده است.

دكتر ايماني افزايش ظرفيت پذيرش دانشجو بدون توجه به زير ساختها و عدم اختصاص بودجه كافي را از عمده ترين مشكلات دانشگاه هاي كشور و به ويژه دانشگاه علوم پزشكي بر شمرد و تصريح كرد: كمبود فضاي آموزشي،‌خوابگاهي و امكانات رفاهي و عدم تناسب تعداد دانشجويان و اعضاي هيات علمي بخشي از اين مشكلات است.

وي ادامه داد: هر ساله بين ۲۰ تا ۴۰ درصد دانشجويان مازاد بر ظرفيت وارد دانشگاه ها مي شود كه حتي در صورت تامين اعتبار لازم جهت توسعه امكانات آموزشي و رفاهي ايجاد اين امكانات زمان بر بوده و در فرصت كوتاه امكان پذير نيست در نتيجه همچنان نارضايتي دانشجويان را در بردارد.

اين مقام مسئول تعداد دانشجويان مازاد بر ظرفيت در دانشگاه علوم پزشكي شهركرد را در سال گذشته ۳۰۰ نفر و در سال تحصيلي جاري ۲۷۰ نفر اعلام كرد .

بهبود كيفيت غذاي سلف ها از خواسته هاي ديگر اعضاي اين شورا بود كه دكتر ايماني ضمن تاكيد بر نظارت بيشتر ناظرين اين شورا بر فرايند طبخ و توزيع از اقدام جهت راه اندازي سلف آزاد خبر داد و اذعان داشت: انعقاد قرارداد با چند رستوران جهت تهيه غذاي دانشجوياني كه مايل به تهيه غذا از خارج از سلف هستند و پرداخت نقدي يارانه غذا به دانشجويان از پيشنهاداتي است كه توسط كارشناسان بررسي و در صورت حصول نتيجه اقدام خواهد شد.

وي ادامه داد: در حال حاضر به هر وعده غذايي حدود ۳۰هزار ريال سوبسيد تعلق مي گيرد كه علي رغم صرف هزينه زياد دانشجويان ناراضي هستند و از طرفي حجم زيادي از غذا اسراف مي شود كه اميد مي رود با اجراي پيشنهادات مذكور اين روند بهبود يابد.

اختصاص سالن مطالعه دانشكده پزشكي براي مطالعه دانشجويان دختر از ساعت ۱۵تا ۲۳ و موظف نمودن رانندگان طرف قرارداد دانشگاه براي انجام تعهدات و نقل و انتقال دانشجويان در ساعات توافق شده از ديگر موارد مطرح شده در اين جلسه بود.

رئيس شوراي صنفي دانشگاه علوم پزشكي شهركرد نيز در پايان اين جلسه از انجام مراسم معارفه كانديداي جديد شورا در تاريخ بيست و چهارم آذرماه جاري خبر داد و افزود: اين مراسم ساعت ۲۰ در سالن همايش هاي ابن سيناي مجتمع رحمتيه برگزار مي گردد.

داوود نجفي افزود: انتخابات اعضاي جديد شوراي صنفي دانشجويان در تاريخ بيست و پنجم همين ماه برگزار مي گردد.

تعداد بازدید:
16
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس:شهركرد، بلوار كاشاني، ستاد مركزي دانشگاه
كدپستي:8815713471      تلفن:5-33330061-038
تاریخ بروز رسانی 1398/12/01
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal