معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۸/۱۲/۳
1395/12/21
دانشگاه علوم پزشكي شهركرد نشان برتر دانشگاه هاي علوم پزشكي كشور در برنامه مدل مداخلات سلامت اجتماعي در سال 94 را كسب كرد
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي، خدمات بهداشتي و درماني چهارمحال و بختياري و رئيس مركز بهداشت اين استان از كسب نشان برتر برنامه مدل مداخلات سلامت اجتماعي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در سال 94 خبر داد.
به گزارش روابط عمومي معاونت بهداشتي؛ دكتر عبدالمجيد فدايي افزود: در مراسمي از سوي وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي، با اهداي نشان برتر از تلاش مداوم اين دانشگاه در راستاي اجراي برنامه¬هاي مداخلات سلامت اجتماعي تجليل بعمل آمد.
به گفته وي، دانشگاه علوم پزشكي چهارمحال و بختياري، از ميان 22 دانشگاه مجري اين طرح بر اساس ارزشيابي و داوري كارشناسان وزارت بهداشت نشان برتر را از اداره سلامت اجتماعي وزارت بهداشت و درمان دريافت كرد.
معاون بهداشتي اين دانشگاه با بيان اينكه برنامه مدل مداخلات سلامت اجتماعي از سال 1389 در سطح دفتر سلامت رواني اجتماعي و اعتياد وزارت بهداشت طراحي شده و از سال 1390 در استان¬هاي هرمزگان و سمنان به اجرا در آمده است افزود: استان چهارمحال و بختياري به همراه 19 استان ديگر از سال 1392 به اين استان¬ها پيوستند.
وي، هدف از اجراي اين برنامه را، حفظ و ارتقاء شاخص¬هاي سلامت اجتماعي و پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي عنوان كرد و افزود: در اين برنامه ضمن تسهيل مشاركت مردم از طريق تشكيل كميته محلي، حساس سازي مردم و مسئولين نسبت به اهميت سلامت اجتماعي انجام و توانمندسازي مردم در جهت شناسايي، پيشگيري در رفع مشكلات اجتماعي صورت مي گيرد.
وي، تخصيص بهينه منابع و توجه به نيازهاي واقعي مردم در برنامه ريزي هاي شهري و كاهش فاصله ميان مسئولين و مردم از طريق ساختار كميته راهبردي شهرستان را از ديگر اهداف اختصاصي اين برنامه عنوان كرد.
دكتر فدايي افزود: در برنامه مدل مداخلات سلامت اجتماعي يك منطقه يا محله حاشيه و پر آسيب انتخاب و طبق اهداف مذكور در آن برنامه ريزي و اقدام مي شود.
وي تصريح كرد : اين برنامه در محله اشكفتك يا منطقه 32 غرب شهركرد از سال 1392 با تشكيل كميته هاي محلي در سطح منطقه و كميته هاي راهبردي در فرمانداري به اجرا گذاشته شد.
دكتر فدايي اضافه كرد: در جلسات كميته محلي ضمن نياز سنجي و بررسي مشكلات و ارائه راهكار پيگيري هاي لازم در سطوح بالاتر و با همكاري ساير ارگان¬هاي مرتبط پيگيري و مشكلات تا حد امكان مرتفع مي گردد.
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي استان چهارمحال و بختياري، از اجرايي شدن اين برنامه از سال جاري در تمامي دانشگاه هاي علوم پزشكي سراسر كشور خبر داد و افزود: از سال آتي اين برنامه در يكي از مناطق پر آسيب هر يك از هشت شهرستان ديگر استان به اجرا گذاشته مي شود.
گفتني است كه برنامه هاي ياد شده از سال 1392 در دست اجرا در مناطق آسيب خيز بوده كه با دستاوردهاي چشمگيري براي جمعيت تحت پوشش همراه بود.
تعداد بازدید:
27
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس : شهركرد، ميدان انقلاب، معاونت بهداشتي
كدپستي :         تلفن :32224591-038
دور نگار:32224492-038
behdasht@skums.ac.ir
تاریخ بروز رسانی 1398/12/02
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal